Emniyet Müdürü şehit ailelerini kızdırdı

Emniyet Müdürü şehit ailelerini kızdırdı

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in, "Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz" sözünün ardından Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Güven hakkında suç duyurusunda bulundu.

Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Yılmaz Gözcü, Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven'in söylemlerinden üzüntü duyduklarını söyledi.

Gözcü, Şehit ve Gaziler Derneği olarak Diyarbakır İl Emniyet Müdürünün açıklamasından dolayı üzgün olduklarını belirterek, "Müdürün yaptığı konuşma şehit ve gazi ailelerini içten vurmuş, yaramızı kanatmıştır. Müdürünün sözlerine karşılık olarak sadece şunu söylemek istiyorum; Biz insan değilsek, neyiz? Müdür bu konuşması ile Türkiye'yi kaosa mı çekmek istiyor? Birileri tarafından kandırılarak dağa çıkarılan teröristler açlık için mi, işsizlik için mi çıkıyor? Şehit ve Gazi Aileleri Derneği olarak bizi üzen açıklamalarda bulunan Diyarbakır İl Emniyet Müdürü Recep Güven'i kınıyoruz."

Gözcü, Diyarbakır İl Emniyet Müdürünün görevden alınması için Siverek Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS