E-5'e ses bombaları atıldı

E-5'e ses bombaları atıldı

BDP'liler cezaevlerindeki açlık grevlerine destek vermek için İstanbul Bakırköy'de oturma eylemi yaptı. Eylemin ardından grubun dağıldığı sırada metrobüs yoluna ses bombaları atıldı.

BDP milletvekilleri Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel'in de aralarında bulunduğu yaklaşık 250 kişilik grup Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nun önünde, açlık grevlerine destek vermek için eylem yapmak istedi.


Ancak polis, cezaevi yolunun önünde daha önceden önlem almıştı. Polis izin vermeyince grup burada eylem yaptı. Halay çekilmesinin ardından BDP'li milletvekili Sebahat Tuncel ve Levent Tüzel, konuşma yaptı. Tüzel ve Tuncel cezaevlerindeki açlık grevinin bitmesi için hükümetin cezaevlerindeki siyasi mahkumlara karşı tutumlarını değiştirmesini istedi. Aralarında sanatçı Ferhat Tunç'un da bulunduğu grup bir süre oturma eylemi yaptı ve dağılmaya başladı.

Metrobüs yolunda patlama

Kalabalığın dağıldığı sırada E-5'teki metrobüs yoluna 3  ses bombası atıldı. Patlamanın olduğu yere yakın bir bölgede çevik kuvvet ekipleri de bulunuyordu. Çevik kuvvet ekipleri korku ve paniğe yol açan patlamanın ardından çevrede güvenlik önlemini arttırdı. Olay nedeniyle E-5 Karayolu'ndaki trafik ve metrobüs seferleri kısa süreliğine durduruldu. Polis telsizlerinden geçen anonsta patlamayı yüzleri poşu ile örtülü 3 kişinin gerçekleştirdiği belirtildi. Polis, eylemi gerçekleştirenlerin yakalanması için çevrede inceleme başlattı.
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS