Tunick 1700 kişiyi soydu

Tunick 1700 kişiyi soydu

ABD’nin dünyaca ünlü nü fotoğraf sanatçısı Spencer Tunick, Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Münih kentinde kırmızı ve altına boyanmış 1700’e yakın gönüllünün fotoğrafını çekti.

Kamuya açık yerlerde 1992 yılından bu yana çok sayıda kişinin çıplak fotoğraflarını çekmesiyle tanınan ABD’nin dünyaca ünlü nü fotoğraf sanatçısı Spencer Tunick, Almanya’nın Bavyera eyaletindeki Münih kentinde 1700’e yakın gönüllüye kırmızı ve altına boyanmış çıplak vücutlarıyla Max Joseph Meydanı’ndaki Max Joseph heykelinin çevresinde pozlar verdirdi.

2012 Münih yaz opera sezonun tanıtımı için çekim yapması istenen ünlü fotoğrafçı Bavyera Devlet Operası önünde çalışmaya başladı. “The Ringö isimli bir enstalasyon çalışmasına gönüllü olarak soyunan ve vücutlarını kırmızı veya altın renklerde boyamış 1700 kişi katıldı. Max Joseph Meydanı’nda toplanan çıplak gönüllüler, anıt çevresinde tam bir daire oluşturarak Bavyera Devlet Operası tarafından davet edilen Tunick’e poz verdi. Ayrıca opera binasının önünde kırmızı ve altın renklerle vücutları boyanan çıplak gönüllülerin toplu fotoğrafları çekildi.

Sanatını toplumsal ve küresel duyarlılık uyandırmak için de kullanmasıyla tanınan ABD’nin dünyaca ünlü nü fotoğraf sanatçısı Spencer Tunick, 2012 Münih Opera Festivali’nin başlamasından önce yapılan sanat gösterisinde kullanılan halka konseptiyle, ünlü “Der Ring des Nibelungenö (Nibelungen Yüzüğü) operasının anılmasını sağlamış oldu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS