Sevdiği kızı vermeyen ailenin filmini yaptı

Sevdiği kızı vermeyen ailenin filmini yaptı

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan Hasan Vatan, beş yıl önce sevdiği kızın ailesinin, ‘Alevi‘ye kız vermeyiz‘ diyip evliliklerine karşı çıkmasını, çektiği filmle beyazperdeye aktardı.

Duisburg'da reklam ve tanıtım filmleri çeken Hasan Vatan (36), başından geçen aşk hikayesini '‘Önyargı’ ' (DAS VORURTEIL) adlı kısa filmle peyazperdeye taşıdı.

Kısa bir süre önce tamamlanan '‘Önyargı’ 'nın galası, Duisburg'da bulunan Filmforum adlı sinema da yapıldı.Galada, filmin yapım senarist ve yönetmenliğini üstlenen Hasan Vatan ve oyuncular hazır bulunurken, vatandaşlarda ‘‘Önyargı" nın galasına ilgi gösterdi.

Galada Hasan Vatan, ‘Önyargı’ 'nın hikayesini su ifadelerle anlatti:

"Sevdiğim kızın ailesi, ‚biz Alevi‘ye kiz vermeyiz‘ diyip evlenmemize karşı çıktı. Biz de ayrılmak zorunda kaldık.

Aynı durum başkaların başına gelmesin diye, böyle bir filmle dikkat çekmek istedim. Birbirini seven insanların arasına sen şucusun, böyle bir inancın var diyerek girilmemesini umuyoruz."

'‘Önyargı’ 'nın gala gösterimin ardından film kadrosu izleyicilerle sohbet ederken, filmde rol alan Pınar Ayhan'ın (22) da, aslında benzer durum benim de başımdan geçti dedi.

"Önyargı’ "nın başrollerini Alman televizyonlarında gösterilen bir çok dizide rol alan Engin Şahin ile amatör oyuncu Çağla Mel canlandırdı.

12 dakikalık kısa film ‘Önyargı’ , profesyonel oyuncu Engin Şahin, ses sanatçısı Erkan Su ve Duisburg'da farklı mesleklerde bulunan amatör oyuncularla çekildi.

Amatör oyuncular Sezer Kürpınar, Burak Can, Pınar Ayhan, Çağla Mel, Ahmet Kimverdi ve Deniz Kaya ilk kez bir filmde rol aldı.

Türkçe seslendirmeli ve Almanca altyazılı olarak hazırlanan ‘Önyargı’ 'nın, kısa film festivallerine katılacağı belirtildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS