Can Bonomo'ya yabancı dinleyiciden tam not

Can Bonomo'ya yabancı dinleyiciden tam not

Can Bonomo'nun Türkiye'yi Eurovision Şarkı Yarışmasında temsil edecek olan "Love Me Back" adlı şarkısı, yabancı dinleyiciden tam not aldı. Eurovision Şarkı Yarışmasının resmi internet sitesinde parçayı değerlendiren Türkiye ve çeşitli ülkelerden müzikseverlerden olumlu yorumlar geldi.

Eurovision Şarkı Yarışmasının internet sitesinde yarışmacı ülkelerin parçaları görücüye çıktı.

Can Bonomo'nun "Love Me Back" adlı parçasına ilişkin bilgiler de Simon Storvik-Green'in imzasıyla aktarılırken, sanatçının Türkiye'yi temsil edeceğinin daha önce duyurulduğuna ve şarkının birkaç gün önce canlı yayınlanan programda tanıtıldığına ilişkin gelişmeler anlatıldı.

Türkiye'nin Eurovision temsilcisi Can Bonomo'nun biyografisinin de kısaca sunulduğu sitede her ülkenin şarkıları için dinleyicilerin yorumları da veriliyor.

Bonomo'nun parçasının videosu da yayına konulur konulmaz kısa sürede çok sayıda yorum topladı. Parçanın videosu da beğenilirken, Türkiye'nin yanı sıra yurtdışında yaşayan Türkler ve pekçok ülkeden müzikseverlerin yorumları da yer alıyor.

Büyük çoğunluğu olumlu olan yorumlardan bazıları şöyle:

* Şarkıyı beğendim. Türkiye'nin böyle deneysel bir parçayı göndermesini de ayrıca beğendim. İlk başta duyulduğunda Türk Müziği değil gibi ama sonra öyle olduğu anlaşılıyor. Bunun gibi parçalar çok fazla değil. Çok iyi iş çıkarmış. (Jajceboy-İsveç)

* Çok etkilendim. Parça resmen alışkanlık yapıyor. Benim favorim. Sırbistan'dan 12 puan. Yorumunu diğer müzikseverler gibi İngilizce olarak yapan dinleyici, "Sırbistan (dan) selamlar" sözleriyle de Türkiye'ye selam gönderiyor (Conductor Dusan-Sırbistan)

* Türkiye'ye iyi şanslar (Gulya Qarabag-Azerbaycan)

* Mükemmel şarkı, çok sevdim. Bu gerçek Türk Müziği. Tebrikler Can Bonomo. İsveç'ten iyi şanslar. 12 puan Türkiye'ye (Lady Anna-İsveç)

* Parçayı sevdim. Hemen başında insanı yakalıyor ve çok enerjik. Can Bonomo ve Love Me Back için şans diliyorum.

* Güzel parça Türkiye. İyi şanslar ve Bosna-Hersek'ten tebrikler (Uzejr-Bosna-Hersek)

* Parça farklı ve ilginç. Dürüst olmak gerekirse benim tarzım değil. Ama şunu söylemem gerekir ki insanın içinde mutluluk uyandırıyor (Okilaya)

* İnanılmaz bir parça ve şarkıcı. Parçayı dün indirdim ve sürekli dinlemekten ve dans etmekten kendimi alamıyorum. Makedonya'dan kesinlikle 12 puan. Büyük ülkeden büyük şarkı. Bence sanatçı hak ettiği biçimde kazanacaktır. (Hadise-Makedonya)

* Ben aslında Türkler'in Türkçe söylemesini tercih ediyorum (Dane-İngiltere)

"Daha neye ihtiyaç var ki?"

* Çok sevdim. Can da muhteşem. Parçası çok iyi ve güleryüzlü. Daha neye ihtiyaç var ki? Parçayı da onu da sevdik. (Sergio Martinez-Kolombiya)

* Mükemmel. Sırbistan'dan 12 puan (Belgrade Boy-Sırbistan)

* Şarkıcının stilini, sesini ve her şeyi beğendim. Parçayı da gerçekten sevdim. Bence iyi şansı var. Bonomo'nun benim en sevdiğim parçası ise Meczup. Tek kelime anlamasam bile... (Laurie-Avusturya)

* Bence bu şarkı mükemmel (Osi to Osi-Bulgaristan)

* Bravo Türkiye. Hep iyi parçalar gönderiyorlar, bu da hoş ve sözleri de öyle. Ben bu parçaya oy vereceğim. İngilizce olması da beni mutlu etti. Bonomo'nun İngilizcesi de çok iyi. Ben yarı Amerikalıyım ve insanlar İngilizce'yi tercih edince hoşuma gidiyor. Yalnız bence eski Sovyetler Birliği ülkelerinin İngilizceleri iyi değil. Onlar kendi dillerinde söylese daha iyi olur. (Esc is the love)

* Benim zevkim biraz insanlardan farklı, bunu biliyorum ama bu parçaya resmen aşık oldum. Bence çok eğlenceli ve Bonomo'nun sesi de insanı yakalıyor. Bence ilk 5 öyle sıralanır: 1-Letonya 2-Hırvatistan 3-Türkiye 4-İzlanda 5- Norveç (MjdWTRocks-ABD)

* Çok iyi. Ben sevdim ve Türkiye'nin de çok iyi bir derece almasını isterim. İyi şanslar Can (Niqula-Azerbaycan)

"Şimdilik birincim bu şarkı"

* Şimdilik birincim bu şarkı. Türkiye'nin bu yıl ilk beşte olacağından eminim. Benim ilk beşim şöyle: 1-Türkiye 2-İsrail 3-Almanya 4-Norveç 5-Arnavutluk (CrushOn-İzlanda)

* Parçayı beğendim. Çok orijinal ve tam Türk müziği. Ama parçadaki 'Sing With Me My Children' sözünü sevmedim. Onu çıkarmaları lazım bence. (Cypriot-ABD)

* İlginç ve orijinal bir şarkı. Yorumcu, sıralamasında Türkiye'ye dokuzunculuk veriyor. (Samo-Ermenistan)

* Çok iyi bir şarkı. Bence yarısını İngilizce, yarısını Türkçe seslendirse o da olabilirdi. (Intourist Astrakhan-Rusya Federasyonu)

* Türkiye'nin büyük finalde olacağından hiç kuşkum yok. Geçen yıl Türkiye bizi şaşırttı, ama bu yıl kalbimiz sizinle. Yorumcu, sıralamasında Türkiye'ye dördüncülük veriyor.(Karabakhis-Azerbaycan)

* İnanılmaz bir parça. Yıllardır duyduklarımdan tamamen farklı. Umarım birinci olur. Singapur'dan iyi şanslar diliyorum.

* Şarkı insanı yakalıyor ve mutlu ediyor. Ama İngilizcesi o kadar iyi değil. Ermenistan'dan iyi şanslar (LoveArmenia-Ermenistan)

* Türkiye her zaman olduğu gibi favorilerimden. Çok orijinal bir parça (Marianne-Ukrayna)

* Ben çok sevdim. Türkiye'nin Manga ile kazanamamasına üzülmüştüm. "We Could Be The Same" şarkısını da çok seviyorum. Haydi Türkiye (BosniaGirl-Bosna-Hersek)

* Buradakiler arasında ipod'uma koyabileceğim tek şarkı. Evrensel ve enerji dolu. Sözleri çok iyi ve Bonomo da çok iyi bir yorumcu. Bu yıl oyum Türkiye'ye (Cookiemonster).

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS