Efsanevi rock grubu Thin Lizzy, İstanbul'a gelecek

Efsanevi rock grubu Thin Lizzy, İstanbul'a gelecek

Hard rock ve heavy metal müziğin en önemli temsilcilerinden biri olarak kabul edilen İrlandalı grup Thin Lizzy, 11 Kasım'da Küçükçiftlik Park'ta hayranlarıyla buluşacak.

Avea açıklamasına göre, Türkiye'nin ve dünyanın en önemli sanatçılarını müzikseverlerle buluşturan Avea'nın, 3. Escape to Music Konserleri, Thin Lizzy ile devam edecek.

"Whiskey in the Jar"ı yorumlayış biçimi, "Jailbreak", "The Boys Are Back in Town" ve "Bad Reputation" gibi parçalarıyla tüm dünyada büyük bir hayran kitlesine sahip olan grup, çift gitar armonisi kullanan ilk hard rock gruplarından biri olarak kabul ediliyor.

43 yıllık kariyerinde birçok unutulmaz canlı performans sergileyen Thin Lizzy, müzik kanalı VH1'nın "Hard Rock'un En Büyük 100 Sanatçısı" listesinde 51. sırada gösteriliyor.

Van Morrison, Little Feat ve Bob Seger gibi isimlerden ilham alan grubun, 11 Kasım Pazar günü Küçükçiftlik Park'ta müzikseverlerle buluşacağı belirtilen açıklamada, "Müzikseverler, Phil Lynott'ın mirasına duydukları saygıdan ötürü, bundan sonraki albümlerini "Thin Lizzy" adıyla çıkarmayacağını açıklayan efsane
grubu, belki de son kez izleme şansı bulacak" ifadesine yer verildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS