"Tepenin Ardı" Almanya yolcusu

"Tepenin Ardı" Almanya yolcusu

Tarihçi, film eleştirmeni ve kısa filmci Emin Alper'in ilk uzun metrajlı filmi "Tepenin Ardı"nın dünya prömiyeri, Berlin Film Festivali'nde yapılacak.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, 62. Berlin Film Festivali, 9-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek.

Yönetmen Emin Alper'in senaryosunu da yazdığı ilk uzun metrajlı filmi "Tepenin Ardı"nın dünya prömiyeri de festivalin genç sinemacılara ayrılan "Forum" bölümünde gösterilecek.

Çekimleri geçen ağustos ayında Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Balkusan köyü yakınlarındaki bir boğazda tamamlanan "Tepenin Ardı", western filmlerini andıran mekan kullanımı ve atmosferiyle gerilim tonu yüksek bir aile dramını anlatıyor.

Filmde Tamer Levent, Reha Özcan, Mehmet Özgür, Berk Hakman, Banu Fotocan ve Furkan Yener rol aldı. Filmde profesyonel oyunculara, Ermenek ve Balkusan'dan seçilen amatör oyuncular Şevval Kuş ve Sercan Gümüş eşlik etti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü'nden yapım desteği alan "Tepenin Ardı", Balkusan köyündeki Balkusan Karamanoğlu Mehmet Bey Dil ve Kültür Derneği, Ermenek ve Çevresi Kültür ve Sosyal Dayanışma Vakfı, Ermenek Belediyesi ve Ermenek Selçuklu Oteli tarafından desteklendi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS