Yüz nakli yapılan Hatice iş istiyor

Yüz nakli yapılan Hatice iş istiyor

Türkiye'de yüz nakli yapılan ilk kadın olan Kahramanmaraşlı 19 yaşındaki Hatice Nergiz, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisini sürdürmekte zorlandığını, benzer ameliyat geçiren Uğur Acar gibi işe yerleştirilmek istediğini söyledi.

2007'de av tüfeğinin elinde patlaması sonucu burun, üst çene, damak, üst dudak bölgesi ve yüzündeki dokuları parçalanan ve 4 yılda 35 kez operasyon geçiren Hatice Nergiz, son olarak geçen mart ayında yüz nakli ameliyatı oldu.

Ayakçıoğlu Köyü'nde günlük işlerde çalışarak ailesinin geçimini sağlamaya çalışan 6 çocuklu Hasan Hüseyin Nergiz'in kızı olan Hatice Nergiz, babasının tüm imkanlarını tükettiğini belirtti.

Hatice Nergiz, "Yeşil Kart'ım var ama ilaçlarımın bir bölümünü karşılıyor. Parasızlık yüzünden kontroller için Ankara'ya gitmekte de çok zorlanıyorum. İşe yerleştirilmek istiyorum. Kendimin ve ailemin ihtiyaçlarını kendi kazancımla karşılamayı arzuluyorum" dedi.

İki yıl önce engelli maaşı bağlanması için başvuruda bulunduğunu ancak hala sonuç çıkmadığını anlatan Hatice Nergiz, kendisine yardımcı olunmasını istedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS