Şike davası "kabare"ye döndü!

Şike davası "kabare"ye döndü!

İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesince Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları yerleşkesindeki küçük salonda görülen futbolda şike iddialarıyla ilgili açılan davanın dün yapılan 2. duruşmasında iddianamenin okunması sırasında espriler havada uçuşurken, mahkeme salonu kahkaha sesleriyle inledi.

Aziz Yıldırım ile ilgili 'Aziz Yıldırım Liderliğindeki Suç Örgütü' başlıklı bölümde suç isnatlarının okunduğu sırada salonda zaman zaman gülüşmeler yaşandı. İddianamede yer alan şike için şifre olduğu iddia edilen "Tarla" ve "İnşaat" kelimelerinin okunduğu sırada Fenerbahçeli yöneticiler Murat Özaydınlı ve Ali Koç'un da güldüğü gözlendi.

Davanın öğleden sonraki bölümünü izleyen Fenerbahçe yöneticilerinden Murat Özaydınlı, Aziz Yıldırım'ın kardeşi Acar Yıldırım'a, "Gel ağabey, gidip biraz gülelim" diye seslendi. Acar Yıldırım da, "Yok ben gelmiyorum. Söylenenleri duyunca canım sıkılıyor" dedi. Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, duruşmaya verilen arada davayı izlemeye gelen Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir, Asbaşkan Murat Özaydınlı ve yönetici Semih Özsoy'a el salladı. Aziz Yıldırım, iddianamedeki bir bölüme gönderme yaparak "Boksörlerle mi geldiniz?" dedi. Yöneticilerin de bunun üzerine gülerek "Evet" dedikleri duyuldu.

"Gülmekten midemiz ağrıdı"

Murat Özaydınlı'nın tutuklu sanık İlhan Ekşioğlu'na iddianamede yer alan, "Yoğun şekilde çalışan bazı üyelerin mükafatlandırıldığı, Ali Kıratlı'nın Kıbrıs'a tatile gönderildiği" bölümüne atıfta bulunarak, "Beni Kıbrıs'a göndersene, gülmekten midemiz ağrıdı" diye seslendi.

Amerikalı Charles, Aziz Yıldırım'ı görmeye geldi

Bu arada Fenerbahçe Kulübü Başkanvekili Nihat Özdemir ile birlikte duruşma salonuna gelen kişi ise dikkat çekti. Bu kişinin Nihat Özdemir'in arkadaşı olduğu, Aziz Yıldırım'ı da tanıdığı ifade edildi. Amerikalı olduğu öğrenilen Mark Peter Charles, izleyicilerden ve gazetecilerden yoğun ilgi gördü. Charles'in, Fenerbahçe-İnter maçını izlemek için geldiği İstanbul'da Aziz Yıldırım'la tanıştığı ve Yıldırım'ı görmek için Silivri'ye geldiği öğrenildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS