Çek taraftarlar Baros'u istemiyor

Çek taraftarlar Baros'u istemiyor

Çek Cumhuriyeti taraftarları Yunanistan galibiyetine rağmen takımlarını ıslıklamaktan vazgeçmedi. Taraftarın hedefinde Galatasaray'ın golcüsü Milan Baros ve takımın teknik direktörü Michael Bilek var.

Çek Cumhuriyeti taraftarları Yunanistan galibiyetine rağmen takımlarını ıslıklamaktan vazgeçmedi.

Taraftarların bir türlü memnun olmamasının nedeni ise Galatasaraylı golcü Milan Baros ve takımın teknik direktörü Michael Bilek

Çek Cumhuriyeti'nin defans oyuncusu Theodor Gebre Selassie bu durumdan rahatsız:

"Islıklar bize iyi hissettirmiyor, bu durumun iyiye gitmesini umuyoruz. Biz hepimiz bir takımın parçalarıyız."

Rusya mağlubiyeti üzerinde taraftarlar Bilek'in istifasını istemiş, bir türlü gol atamayan Baros'u da ıslıklarla protesto etmişti.

Halbuki Baros, Euro 2004'ün gol kralıydı. Ancak Mart 2011'den bu yana Çek Cumhuriyeti adına gol kaydedemiyor. Baros'un gol atamadığı maçlar arasında "futbol fakiri" takımlardan kabul edilen Liechtenstein da var.

Baros'un popülaritesini sallayan olay ise Çek Cumhuriyeti'ndeki tabloid gazetelerde yayınlanan parti fotoğrafları.
  
Taraftarlar, takımın koçu Bilek'in ise taktiğini ve 11 seçimini beğenmiyor.
 
Bilek takımı 2009 yılında teslim almıştı.

Bilek, "Çek Cumhuriyeti'nde bir teknik direktör olarak popüler olmadığımı biliyorum" diyor ve ekliyor "Bu konuda yapabileceğim hiçbir şey yok, fakat bana bağırdıklarında ve oyuncularımı ıslıkladılakların biraz hayalkırıklığına uğruyorum."

Görünen o ki Bilek'in geleceği Çek Cumhuriyeti'nin gruptaki durumuna bağlı. Eğer Çek Cumhuriyeti, Polonya maçından istediği sonuçla ayrılıp gruptan çıkarsa taraftarların tepkisini şimdilik dindirebilecek. Ancak tersi olursa Bilek'i neyin beklediği de aşikar.


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS