Hangi olimpiyat yıldızına benziyorsun?

Hangi olimpiyat yıldızına benziyorsun?

BBC Türkçe Servisi, kullanıcılarının kendilerini olimpiyat sporcularıyla karşılaştırmalarına olanak sağlayan bir projeyi yaşama geçirdi.

BBC Türkçe'nin de parçası olduğu BBC Dünya Servisi'nin en son internet teknolojisini kullanarak geliştirdiği projeyle, kullanıcılar kilo ve boy bilgilerini girerek hangi olimpiyat sporcusuna benzediklerini öğrenebilecekler.


Kullanıcıların kendilerini kıyaslayabilecekleri veri tabanında 1800 madalyalı sporcu var.


Bu veri tabanı 2008 Pekin Olimpiyatları'na katılan sporcuların kilo, boy ve madalya bilgileri derlenerek oluşturuldu.


Kullanıcılar sayfayı Facebook ve Twitter üzerinde takipçileriyle de paylaşabilecekler.


Sayfanın ziyaretçilerinin kendilerine benzeyen sporcuların yanısıra, madalyalı yüzlerce atlete ilişkin verileri tek tek inceleme olanakları da var.


BBC Dünya Servisi Proje Geliştirme Editörü Dmitry Shishkin, 'Kendinizi Olimpiyat Sporcularıyla Kıyaslayın', BBC dil servislerinin Olimpiyatlara geri sayım sürerken yaşama geçirdiği projelerden biri. Dünya Servisi'nin hazırladığı bu projenin daha sonra BBC'nin İngilizce yayın yapan internet sitesi bbcnews.com tarafından kullanılacak olmasından da büyük memnuniyet duyuyoruz'' dedi.


''Kendinizi Olimpiyat Sporcularıyla Kıyaslayın'' modülü, bbcturkce.com–un yanısıra aralarında BBC Rusça, BBC Farsça, BBC Arapça ve BBC Çince'nin de bulunduğu 14 dil servisinin sayfalarında da yer alacak.

Modüle ulaşmak için buraya tıklayın.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS