"Şike davası"nın ilk kurbanı

"Şike davası"nın ilk kurbanı

"Futbolda şike" iddiaları üzerine açılan davanın 21. duruşmasında sanık Seyit İbrahim Kalender’in avukatı Serhat Çetin, müvekkilinin TFF tarafından dava yüzünden işten çıkarıldığına dair belge ile savunma yaptı.

Esas hakkındaki savunmasını yapan avukat Çetin, müvekkiline bir ceza verilip verilmesinin artık önemi olmadığını belirterek, “Müvekkilim bir süre tutuklu kaldı. Serbest kaldıktan sonra işsizdi. Çünkü işten çıkarıldı. Daha mahkeme kararı olmadan suçlu ilan edildi ve işten çıkarıldı. Aylarca işsiz gezdi. Şimdi kendi çapında bir internet sitesi kurdu ve reklam almaya, para kazanmaya çalışıyor" dedi.

Avukatın savunmasında gösterdiği belge ise 26 Temmuz 2011 tarihli. Türkiye Futbol Federasyonun da(TFF) çalışan Kalender, şike soruşturması kapsamında 11 Temmuz’da gözaltına alındı. 14 Temmuz tarihinde çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Serbest bırakıldıktan 12 gün sonra Kalender’e işten çıkarıldığı tebliğ edildi.

Eski TFF Başkan vekilleri Göksel Gümüşdağ ve Lütfi Arıboğan’ın imzasının bulunduğu yazıda, “İstanbul özel yetkili Cumhuriyet savcılığı tarafından başlatılan soruşturma neticesinde gözaltına alınmanız ve gözaltına alınma nedeni olan soruşturma konusu eyleminiz sebebiyle iş sözleşmenizde yer alan ‘işverenin görevini kötüye kullanmak’ ve ‘doğruluk ve bağlılığa uymayan davranışlarda bulunmak’ gibi haller vuku bulduğundan 26 Temmuz tarihi itibariyle feshedilmiştir" denildi.

Fenerbahçe Kulübü, yaklaşık 10 gündür yazılan Lucio haberleri için bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na açıklama yaparak şöyle denildi:

"Son günlerde basında yer alan bazı haberlerde İnterli futbolcu Lucimar Ferreira da Silva ("Lucio")'nun Kulübümüze transferine ilişkin çok sayıda haber yer almaktadır.
SPK Seri VIII No54 Sayılı Özel Durumların Kamuya Açıklanmasına İlişkin Esaslar Tebliği, Haber ve Söylentilerin Doğrulanması başlıklı Madde 18 gereğince; adı geçen futbolcunun Kulübümüz transfer planlaması içinde yer almadığını yatırımcılarımızın bilgisine sunarız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS