'Q' artık bizden biri...

'Q' artık bizden biri...

A Milli Kadın Takımımızın yeni yüzü Kuanitra Holingsvorth, uyum sürecini kısa sürede atlattığını ve artık kendini evinde gibi hissettiğini söyledi.

FIBA Kadınlar Olimpiyat Elemeleri’nde grup maçlarında ikide iki yaparak çeyrek finalde çapraz eşleşmeden gelecek rakibini bekleyen A Milli Kadın Takımımızda Kuanitra Holingsvorth da başarılı performansıyla göz dolduruyor.


Kısa sürede takıma uyum sağlayan ve Ankaralı basketbolseverler tarafından da büyük bir destek gören Kuanitra Holingsvorth ya da takım arkadaşlarının deyimiyle; sadece Q, normal şartlar altında daha uzun sürmesi beklenen adaptasyon sürecini, diğer Ay-Yıldızlı oyuncular ve antrenörlerinin sayesinde kısa bir sürede atlattığını söyledi.

A Milli Kadın Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu ve yardımcı antrenör Ömer Petorak da Kuanitra’nın çok çalışkan olduğunu ve Milli Takımımıza ileride de önemli bir katkı vereceğini dile getirdiler.


Kuanitra Holingsvorth’ın çok çalışkan ve iyi bir karaktere sahip olduğunu da söyleyen A Milli Kadın Takım Baş Antrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, “Onun kişiliği ve çalışkanlığıyla ilgili yanılmadık. Böyle bir insana forma verdik. Burada da hiçbir sorun yok. Basketbol sistemimize de uyum sağlamak için elinden geleni yapıyor. Kampta Nevin Nevlin’de bizimleydi. Ondan vazgeçmedik. İki devşirme oyuncu rekabet etsin istedik. Holingsvorth’un geldiği günden bu yana fark var. Onun ileride Milli Takıma büyük katkı sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.


Kuanitra’nın kısa bir sürede çok iyi bir şekilde takım organizasyonu içinde kendisine yer bulduğunu belirten A Milli Takım Yardımcı Antrenörü Ömer Petorak, “Çok akıllı bir kız. Dolayısıyla bu sürecin hızlanmasında çok büyük payı oldu. Hazırlık döneminin ilk bölümünde Nevriye Yılmaz ve Birsel Vardarlı’nın takımla beraber antrenman yapamamaları nedeniyle adaptasyon süreci biraz zorlu başlasa da ardından tüm takım halinde çalışmalara başladığımızda Kuanitra’nın önemli bir yol kat ettiğini gördük” dedi.


Oyuncunun basketbol dışında; takım arkadaşlarıyla olan ilişkileri ve Türkiye’ye uyum sağlama sürecinin de sorunsuz bir adaptasyon süreci geçirdiğini söyleyen Petorak, “Basketbol dışındaki diyalog olmasa saha içindeki diyalogda problem yaşanır. Türk halkının onu çok çabuk benimsemesi de çok güzel bir şey. Burada Türk Kadın Basketbol tarihinde bir ilki gerçekleştirmek üzereyiz. Bunun takımdaki her bireyin farkında olmasının dışında hakikaten yaşlısından gencine herkes bunun farkında. Gururla herkes Kuanitra dahil tüm oyunculara sarılıp kenetlenmiş vaziyette” yorumunu yaptı.


Kısa sürede takıma uyum sağlamasının takım arkadaşları ve antrenörleri sayesinde olduğunu belirten Kuanitra Holingsvorth ise “Herkes beni burada en iyi şekilde karşıladı ve rahat olmam için ellerinden geleni yaptılar. Sadece sahada değil, dışarıda da bana fazlasıyla yardımcı oldular. Bu adaptasyon sürecinin normalde daha uzun sürmesi beklenirken, onlarla birlikte iyi bir iş çıkardık sanırım” dedi.


Buraya gelmeden önce hiçbir önyargısının olmadığını ama Türk insanın normalin üzerinde misafirperver ve yardımsever olduğunu söyleyen Q, “Buraya gelmeye karar verdiğim için çok mutluyum. Başka bir ülkeye gitmek her zaman zor gibi gözükür ve önünüzde dil engeli olur. Fakat ben burada bunu bile en az seviyede yaşadım. Hatta ben de yavaş yavaş Türkçe kelimeler öğrenmeye başladım. En azından artık “Merhaba”, “Günaydın” ve “Teşekkür ederim” gibi basit şeyleri Türkçe söyleyebiliyorum. Bunların hepsini bir araya getirdiğimde ise artık kendimi evimdeymiş gibi hissediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS