İşte Süper Lig'in kış topu

İşte Süper Lig'in kış topu

Türkiye Futbol Federasyonu ana sponsoru Nike'ın yenilenen kış futbol topu Maxim Hi-Vis, Spor Toto Süper Lig'de bugün oynanacak Galatasaray-Kardemir D.Ç. Karabükspor karşılaşmasıyla birlikte Türkiye'de kullanılmaya başlanacak.

Sahada maksimum görsel performans gösteren benzersiz bir renk kombinasyonuyla tasarlanan Maxim Hi-Vis'te, kullanılan belirgin geometrik desenler ve renk kombinasyonu projektör altında veya düşük ışık ortamında yanar döner bir etki yaratarak topun daha net görülmesini sağlıyor.


Nike RaDaR (Rapid Decision and Response - Hızlı Karar ve Yanıt) teknolojisini de içeren Hi-Vis sayesinde oyuncular futbol topunu daha iyi görerek saliselerle ölçülen pas ve gol fırsatlarını değerlendirme imkanına sahip oluyor.


Hi-Vis'le gelen yenilikler arasında tutarlı, kesin ve güçlü vuruş yapılmasını sağlayan ve basıncı panellere eşit yayan geometrik nokta vuruşu teknolojisi de yer alıyor.


Nike'ın Maxim Hi-Vis futbol topu Premier Lig, Serie A ve La Liga'da da kullanılmaya başlandı.


Performansı arttıran diğer yeniliklerden bazıları:


- El işçiliği ve dayanıklılık için elle dikilen dış kaplamaya sahip.


- Mikro kanallı poliüretan malzemeden yapılan dayanıklı ve hafif dış kaplama vuruş kesinliği ve etkinliği için topu havadayken sabitliyor.


- Nitrojenle genişletilmiş ensek ve çevik, çapraz bağ dokulu sünger bütün hava koşullarında üstün "dokunuş" ve tutarlı bir his sağlıyor.


- Duyarlı kauçuktan oluşan özel geliştirilmiş tabaka darbelerden gelen enerjiyi depolayarak topa vurulduğunda güç ve hız için depolanan enerjiyi serbest bırakıyor.


- Polyester kumaştan üretilen destek katmanı, uzun süreli performans ve dayanıklılık için topun yapısı ve dengesini iyileştiriyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS