Erman Kunter Beşiktaş'a imza attı

Erman Kunter Beşiktaş'a imza attı

Beşiktaş, erkek basketbol takımının antrenörlüğüne getirilen Erman Kunter'le törenle sözleşme imzaladı.

İmza töreninde konuşan Başkan Fikret Orman, hayatının en önemli günlerinden birini yaşadığını belirterek, “Beşiktaş’ta basketbol oynadığım dönemlerde Erman Kunter takımın yıldızıydı. Onun lider oyunculuğuyla büyüdük ve basketbolu onunla beraber sevdik. Bugün de kendisiyle sözleşme imzalamak bize nasip oldu” diye konuştu.

Transfer görüşmelerinin çok kısa bir süre içinde neticelendiğini ifade eden Fikret Orman, “Öncelikle hocamıza çok teşekkür ediyoruz. Camiamız da bu transferden ötürü oldukça mutlu. Çok önemli işler yapacağımıza inanıyorum. Vizyonumuz, Beşiktaş’ı Beşiktaşlılar’la beraber yönetmekti. Buna uygun olarak Erman Kunter hocamız oldu. Taraftarlarımıza, camiamıza tekrar hayırlı olsun. Allah, hocamızla beraber nice şampiyonluklar yaşamayı nasip etsin ” dedi. Beşiktaş’ın hedeflerinin önümüzdeki sezon daha yüksek olacağını da sözlerine ekleyen Orman, “Geçen sezon kazandığımız başarılar ortada. Kulübü yönetenler olarak tüm takıma destek vereceğiz” şeklinde konuştu.
 
Milangaz'ın sponsorluğu
 
İmza töreninin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fikret Orman, gelen bir soru üzerine Milangaz’a herhangi bir kırgınlıklarının olmadığını söyleyerek, “Milangaz’la çok önemli başarılara imza attık. Onları da desteklerinden dolayı her konuda ön plana çıkartmaya çalıştık. Biz onların değerini yükseltmeye çalıştık onlar da karşılığını vermeye çalıştılar” dedi. Basketbolu da futbol da olduğu gibi bir şirket haline getirmek istediğini de sözlerine ekleyen Başkanımız, birkaç şirketle sponsorluk görüşmelerinin devam ettiğini belirterek “Basketbol artık önemli gelirleri olan, oyuncularının da yüksek rakamlar kazandığı bir sektör. Beşiktaş’ta bu oluşumu tam anlamıyla profesyonel bir hale getirmeye çalışacağız” dedi.
 
Başkan Fikret Orman, bir gazetecinin Ergin Ataman’ın ayrılmasının kendisinde kırgınlık oluşturup oluşturmadığı üzerine sorduğu soruya “Ergin hocama kazandırdığı şampiyonluklardan ötürü teşekkür ediyorum. İnanılmaz bir performansla büyük başarıla imza attık. Kendisinin tercihini değerlendirmek istemiyorum. Bu, kendisinin bileceği bir iş. Ancak ayrılmadan önce arayıp Allahaısmarladık demesini beklerdim. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılık ruhuyla yanan insanlarla yönetmek istiyorum. Futbol ve basketbol takımlarımız da bu doğrultuda şekilleniyor. Beşiktaş’ta kullan ve ayrıldıktan sonra arkasından kötü konuş dönemi bitmiştir. Ergin hocayı da Carlos Carvalhal’i gönderdiğimiz gibi uğurlamak isterdik” şeklinde cevap verdi.
 
Önümüzdeki sezon maçları Sinan Erdem Spor Salonu’nda oynayarak Euroleague maçlarında Beşiktaş taraftarının coşkusunu Avrupa’ya da göstermek istediklerini ifade eden Başkan Fikret Orman salon konusu tam anlamıyla çözüme kavuştuğunda gerekli açıklamaların yapılacağını belirtti. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS