Aliağa Petkim, Hacettepe'yi devirdi: 73-70

Aliağa Petkim, Hacettepe'yi devirdi: 73-70

Beko Basketbol Ligi'nde Aliağa Petkim, Hacettepe Üniversitesi'ni 73-70 yenerek sezona galibiyetle başladı.

Karşılaşmada ilk hücumu kullanan Hacettepe Üniversitesi, maça Polat Kaya'nın 3 sayılık basketi ile başladı. İlk 2 dakikada Aliağa Petkim oyuncusu Dean'in 3 sayılık basketine Hacettepe Üniversitesi'nden Hüseyin Beşok karşılık verdi: 3-6. Takımlar, bu dakikalarda karşılıklı basketler bulurken, 5. dakika 14-7 Hacettepe Üniversitesi'nin üstünlüğüyle geçildi. İlk çeyreğin bitimine 3 saniye kala Hacettepe Üniversitesi'nden Edward Glover iki serbest atıştan birini sayıya çevirince, konuk takım ilk periyodu 21-15 önde bitirdi.

2. periyoda da Hacettepe Üniversitesi hızlı başladı. Ali Işık ve Edward Glover ile etkili olan başkent temsilcisi, farkı 7 sayıya kadar çıkarsa da Ersin ve Arnold ile savunmada başarılı olan Aliağa Petkim, maçın 12. dakikasında Ali Erdoğan'ın turnikesi ile skora dengeyi getirdi: (25-25). Çekişmeli geçen ikinci periyotta Hacettepe Üniversitesi'nden Eldridge'nin başarılı oyunu ile maçın 16. dakikası 35-32 Hacettepe Üniversitesi'nin üstünlüğü ile geçildi. Ersin ve Orhan Haciyeva ile maça tutunan Aliağa Petkim, ilk yarının bitimine 2 dakika 34 saniye kala Ersin'in serbest atışıyla bir kez daha beraberliği sağladı. Çeyreğin bitimine 1,5 dakika kala Dean'in serbest atışları Aliağa Petkim'i maçta ilk kez öne geçirdi: (39-37). Karşılaşmanın ikinci periyodu Ratkovica, Ersin Görkem ve Dean üçlüsünün ürettiği sayılarla 43-40 Aliağa Petkim lehine sonuçlandı.

3. çeyreğe etkili giren Hacette Üniversitesi, Polat Kaya'nın basketiyle skoru 43-42'ye getirdi. İlk anları karşılıklı basketlerle geçilen 3. periyodun bitimine 5 dakika 40 saniye kala Glover 3 sayılık basketiyle Hacettepe Üniversitesi'ni 47-46'lık skorla bir kez daha öne geçirdi. Bu dakikadan sonra Aliağa Petkim hücumda etkili olmaya başladı. Arnold, Francis ve Orhan Haciyeva'nın basketlerine, Hacettepe Üniversitesi Bennerman ve Glover ile karşılık vermeye çalıştı. Aliağa Petkim son periyoda 61-57 üstünlükle girdi.

Son periyodun ilk dakikalarında da iki takım sayı üretmekte zorlanmadı.

Hüseyin Beşok'un oyuna tekrar dahil olmasıyla pota altında etkili olmaya başlayan Hacettepe Üniversitesi, 33. dakikada farkı 1 sayıya (64-63) kadar indirdi.

Arnold ile hücum gücünü zorlayan Aliağa Petkim, bitime 6 dakika 29 saniye kala 68-63'lük üstünlüğü yakaladı. Karşılaşmanın son 4 dakikasında ise Hacettepe Üniversitesi'nin savunma hataları skoru 72-65'e getirdi. Aliağa Petkim'in top kayıplarını iyi değerlendiren Hacettepe Üniversitesi karşılaşmada son 2 dakika 25
saniye kala Eldridge'nin turnikesi ile farkı 2 sayıya indirdi: (72-70). Maçın bitimine 23 saniye kala 72-70 Aliağa Petkim'in üstünlüğü ile devam eden karşılaşmada takımlar serbest atış çizgisine oldukça sık gelmesine karşın istediği sayıları üretemezken, ev sahibi takım karşılaşmadan 73-70 galibiyetle ayrıldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS