Demirören ve 8 yönetici vergi kaçırmakla suçlandı

Demirören ve 8 yönetici vergi kaçırmakla suçlandı

Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören ve 2005-2007 yılları arasında görev yapan 8 yönetici hakkında 51 milyon liralık vergi kaçırma iddiasıyla dava açıldı.

Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı, Kanal D Anahaber Bülteni'nde yer alan haber üzerine harekete geçti. Beşiktaş eski başkanı Yıldırım Demirören ve 2005-2007 yılları arasında görev yapan 8 yönetici hakkında 51 milyon liralık vergi kaçakçılığı suçlaması ile dava açıldı.

Yöneticiler arasında Yıldırım Demirören ile beraber Murat Aksu, Ertunç Soğancıoğu ve Kenan Öner de bulunuyor.


Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Demirören ve 8 eski Beşiktaş yöneticisi hakkındaki iddianamenin de hazır olduğu belirtilirken; 2005-2007 yılları arasında Beşiktaş'ın vergi masraflarında oynama yapıldığı öne sürüldü. İddianamede tam miktarın yazmadığına dikkat çekilirken; yüzde 18'den hesaplanması durumunda ise Beşiktaş kulübünün 9 milyon lira civarında KDV kaçırdığı ifade edildi.


İddianamede savcı sanıklar hakkında 18 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istiyor, ayrıca resmi kurumlarda görev alma hakkından men edilmeleri talep ediliyor. Bu da dava savcının talebi yönünde sonuçlanırsa Yıldırım Demirören'in TFF başkanlığını kaybetmesi anlamına geliyor. Davanın ilk duruşması 24 Mayıs'da görülecek.

Kaynak: KanalD Haber 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS