Gelenekten kopmadan modern yönetim

Gelenekten kopmadan modern yönetim

Beşiktaş Kulübü'nde 25 Mart Pazar günü yapılacak olağanüstü seçimli genel kurulda başkan adayı olan Bülent Deriş, seçilmesi halinde kulübün geleneklerinden kopmadan, modern bir yönetim anlayışı ortaya koyacağını söyledi.

Bülent Deriş, yaptığı yazılı açıklamada, Yıldırım Demirören sonrası başkanlık görevine hazır olduğunu belirterek, "Köklü mazimizden gelen geleneklerimize bağlı, ancak dünyadaki modern kulüplerin yönetildiği gibi katılımcı bir anlayışla kulübümüzü yöneteceğiz" ifadesini kullandı.

Yönetim anlayışlarında "tek adam başkan" dönemine Beşiktaş'ta son vereceklerini kaydeden Deriş, "Beşiktaşımız için atacağımız her adımda, alacağımız her kararda yetkili kurullarımıza danışıp, hareket edeceğiz. Kapalı kapılar ardında futbolcu transferini sona erdireceğiz. Beşiktaş İMKB'de halka açık bir spor kulübü. Sadece Türkiye'de değil dünyada da örnek gösterilecek bir işletim ve yönetim anlayışıyla kulübümüzü borçlarından arındırıp karlı hale getireceğiz. Karar alırken tek adam zihniyetinde olmayacağız. Tüm camiayı kucaklayan bir anlayışla Beşiktaşımıza hizmet edeceğiz" görüşlerine yer verdi.

Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yanında değil, önünde olacak bir Beşiktaş'ı yaratacaklarının altını çizen başkan adayı Deriş, kulübün 10 milyon euroyu bulan acil borcunu da yönetime gelir gelmez ödeyeceklerini kaydetti.

Güçlü bir kadro ile iş başına geleceklerini vurgulayan Bülent Deriş, şu ifadeleri kullandı:

"Kulübümüzün acil borçlarını ödemekle kalmayacağız, akabinde denk bütçe uygulaması ile hedeflerden geri adım atmadan borcunu ödeyen ve aynı zamanda büyüyen Beşiktaş yaratılacaktır. Beşiktaşımızın yıllık geliri halen 230 milyon liradır. Yapacağımız projelerle ilk yılda 305 milyon lira gelir elde edeceğiz. UEFA kriterlerine uyum çerçevesinde kendi kendine yeten bir kulüp meydana getireceğiz. Kulübün gelirlerinin arttırılması, mali disiplin ve UEFA kriterlerine uyum birincil hedefimiz olacak. Mali disiplin sağlanırken Beşiktaş taraftarını karamsarlığa itecek hiçbir çözüm önerisi gündemimizde olmayacaktır. Kulübümüzü zor durumda bırakacak, var olan değerini geri götürecek rakipleri ile rekabet edemeyecek bir duruma getirmek yönetimimiz tarafından bir çözüm önerisi olarak düşünülmeyecektir."

Kulübü en iyi tanıyan yönetimi oluşturduklarını belirten Bülent Deriş, kangren haline gelen İnönü Stadı'nın yenilenmesi ile ilgili projeyi hızla hayata geçireceklerini ve burada beklenen gelirin ise 16 milyon lira olduğunu söyledi. 

-Süleyman Seba Rezidans projesi-

Bülent Deriş, Dikilitaş Mahallesi'nde intifa hakkı Beşiktaş'ta olan spor salonu arazisinde, kulübün efsanevi yöneticisi Süleyman Seba'nın adının verileceği rezidans projesinin hayata geçirileceğini ifade etti. 

Deriş, gerekli yasal izinler alındıktan sonra artan ekonomik değerinden istifade etmek gayesiyle Süleyman Seba Rezidans ofis projesini hızla kulübü kazandıracaklarını bu projede beklenen gelirin 150 milyon lira olduğunu belirtti.

-"Beşiktaş GYO şirketi kurulacak"-

Siyah-beyazlı kulübün başkan adayı, gelirleri arttıracak en önemli projelerden birinin Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) olacağını ifade etti.

Beşiktaş GYO'nun borsaya kote edilerek halka arzının gerçekleştirileceğini belirten Deriş, "Böylece kulübümüzün tüm gayrimenkulleri bir çatı altında toplanacak. Bu sayede kira gelirlerinin yarınlar adına yatırımda kullanılması kolaylaşacaktır. Bu proje ile 180 milyon TL gelir hedeflenmektedir" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü'nün başkanlığına adaylığını koyan Bülent Deriş, 1965 yılında İstanbul'da doğdu. Tahran Koleji ve İşletme Fakültesi mezunu Deriş, halen ticaretle uğraşıyor. BJK Dostları Derneği kurucu üyesi olan başkan adayı Deriş, Yıldırım Demirören'in başkanlığındaki 2004-2007, 2007-2010 yönetim kurullarında da yer aldı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS