Fikret Orman CAS'tan ümitsiz

Fikret Orman CAS'tan ümitsiz

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, "CAS davasıyla ilgili birşey söylemek istemiyorum. Kendimi ve kamuoyunu çok fazla ümitlendirmek istemiyorum" dedi.

Kulüpler Birliği Vakfı'nın bugün yaptığı toplantısına katılan Orman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir davaya girerken "evet ya da hayır" oranlarının yüzde 50 olduğunu belirtti.

Orman, "Bu konuda çok şey söylememek gerekiyor. Kendimi ve kamuoyunu fazla ümitlendirmek istemiyorum. 5 Temmuz tarihine 1 hafta kaldı, sabredeceğiz. Artık yargının vereceği karara saygı duyacağız, başka yapacak bir şey yok. 'Kazanacağız' deyince kamuoyu da büyük bir umut içine giriyor. Biz önümüz kışmış gibi hesaplarımızı yapıyoruz, yaz gelirse bahtımıza diyelim" ifadelerini kullandı.

Gelecek sezon Beşiktaş takımının maçlarını hangi statta oynayacağına ilişkin olarak sorulan soruya ise şu Orman, şu yanıtı verdi:

"Stat konusunu çözmeye çalışıyoruz. Bunlar kamuoyu önünde tartışılınca, herkes taraftarı üzerinden mesajlar vermeye başlıyor. Olay da istenmeyen noktalara gidiyor. Bizim bu camialarla 100 seneyi aşkın dostluklarımız var. Stat konusu kamuoyunun veya basının önünde konuşulacak konular değil. Konuşup çözmeye çalışacağız, tabii ki umudumuz var."

"Başbakan'ın çok önemli işleri var"


Orman, bir gazetecinin, "Kupa krizinde olduğu gibi stat krizinde de Sayın Başbakanımızın devreye girmesi beklentisi var mı?" sorusu üzerine Orman, "Ben de öyle bir beklenti yok. Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı'nın şu anda çok önemli işleri var" cevabını verdi.

Beşiktaş'ın İnönü Stadı'nın yenilenmesi nedeniyle yeni sezonda TT Arena isteğini değerlendiren Orman, "Bu konu çok fazla gerildi. Yapılan talihsiz açıklamalar daha da geriyor. İki dost camianın basın üzerinden değil yüzleşerek konuşması lazım. Bizim 110 seneyi aşmış birlikteliklerimiz var, dostluklarımız var, onun için bu konu her halükarda sulh yoluyla aşılacaktır" ifadelerini kullandı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS