Fernandes: "Beşiktaş'ta mutluyum"

Fernandes: "Beşiktaş'ta mutluyum"

Beşiktaş'ın Portekizli futbolcusu Manuel Fernandes, siyah-beyazlı takımda mutlu olduğunu söyledi.

Kulübün resmi yayın organı Beşiktaş Dergisi'nin ekim ayı sayısı için stüdyoda objektiflere poz veren Fernandes, "Sahadaki performansımın yanı sıra kişiliğim ve özel hayatım açısından yaşım itibariyle bir olgunlaşma süreci yaşıyorum. Her geçen gün bunu hissedebiliyorum" dedi.

Hakemlerin yıldız oyunculara yapılan fauller konusunda dikkatli olmaları gerektiğini kaydeden siyah-beyazlı futbolcu;

"Hiçbir oyuncuya diğer oyunculardan farklı haklar tanınamaz. Ancak yıldız oyuncular daha çok topla oynadığı için daha çok faule maruz kalıyorlar. Bu sebeple hakemlerin maçlardan önce oyuncuların özelliklerine bakıp özel bir çalışma yapmaları gerekiyor" diye konuştu.

Sezon öncesi takımda kalıp kalmayacağı yönündeki spekülasyonlara da değinen Fernandes;

"Hem benim açımdan hem de kulüp açısından birçok yalan haber çıktı. Aslında normal, sıradan bir dönemdi. Ben idmanlarıma çıktım, takım olarak hazırlık dönemi geçirdik. Sonuç olarak transfer dönemi bitti ve maçlarımıza çıkmaya başladık. Yani hayat normal bir şekilde devam ediyor" ifadelerini kullandı.

Geçen sezon geriden top alarak, oyunu organize ettiğini anlatan Manuel Fernandes, "Bu sezon açıklara ve forvetlere daha yakın duruyorum. Tabii benim de sahada bir görevim var, bu anlamda serbest oynuyorum diyemem" dedi.

Takım olarak beraber hareket ettiklerini vurgulayan Portekizli oyuncu, "Kazanırken, berabereyken, soyunma odasına mağlup girdiğimizde, herkes elini taşın altına sokuyor, herkes bir şeyler yapma çabasında. Hem mental olarak hem de saha içinde teknik olarak hepimiz bir mücadelenin içindeyiz. Gerçekten savaşan bir takımımız var" şeklinde konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS