Online'san geleceksin: GDOL

Online'san geleceksin: GDOL

Online'san geleceksin: GDOL

Dijital dünyanın bugününün ve yarınının konuşulacağı GDOL Digital TalkFest, online endüstrisinin tüm ekosistemini bir araya getirmek üzere 5 Nisan 2012 Perşembe günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Haber devam ediyor
Haberin devamı
Haber devam ediyor
Haberin devamı

Türkiyenin lider internet şirketlerinden Doğan Online global bir etkinliğe imza atarak online dünyasına yepyeni bakış açısı getirmeye, online neslini yeniden tanımlamaya hazırlanıyor. Yaşamının büyük bölümünü dijital dünyada online olarak geçiren, fiziksel dünyadaki güç dengelerinin sürekli yer değiştirdiği ve farklılıklarının eşitlendiği online dünyanın tüm oyuncuları, hangi sebepten olursa olsun tek bir ortak noktada buluşuyorlar; hepsi bir sebepten, bir yerde, bir şekilde online’lar.

Bir sebep ve motivasyon doğrultusunda, tercih ettikleri araç ve yöntemler ile dijital dünyanın sunduğu bir platformda online olan insanlar, kurumlar, birimler topluluğunu, online endüstrisinin ortak hedef kitlesini oluşturan yeni bir nesil olarak tanımlamaya hazırlanılıyor; Generation Do it Onliners kısaca GDOL.

5 Nisan 2012 tarihinde, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek GDOL® Digital TalkFest, bu online nesli (GDOL), bu neslin sahip olduğu online gücü (GDOL POWER) ve bu online gücün izafi yolculuğunu (Road Map of GDOL POWER JOURNEY) tam günlük bir TalkFest süresince, yerli ve yabancı konuşmacıların aktaracakları veriler, örnekler, tecrübeler ve gelecek beklentileri eşliğinde tanımlayarak sorgulayacak interaktif bir konferans ve dijital dünya platformu olarak tasarlandı.

Dünyaca ünlü konuşmacılar geliyor

Aralarında, sosyal medyada 13 milyondan fazla aylık ziyaretçisi olan Mashable’ın baş editörü Adam Ostrow, Engage kitabının yazarı, dünyaca ünlü keynote Brian Solis, ünlü fütürist Prof.David Passig, The Mesh kitabının yazarı, TED konuşmacısı Lisa Gansky, sosyal medya pazarlama ve ölçümleme lideri Socialbakers eş kurucusu Lukas Maixner, Cristiano Ronaldo’nun efsane oyununun yaratıcısı Digital Artist Entertainment CEO’su Scott Rubb gibi isimlerin yer aldığı GDOL Digital TalkFest konuşmacıları, bugünün online dünyasını tanımlarken “Yarın bu dünyada neler olacak?” sorusuna da yanıt arayacaklar.

Ayrıca dijital pazarlamanın öncülerinden Euro RSCG 4D’nin Yönetim Kurulu Başkanı George Gallate, video oyun endüstrisinin önemli isimlerinden Gazillion Entertainment CEO’su John Needham, BBC Global News’in dijital içeriğini yöneten Rufus Weston, Başkan Kennedy ve Johnson’ın danışmanlığını yürütmüş olan Doris ve John Naisbitt, Ipsos Global’ın İçerik ve Teknoloji Direktörü Gareth Deere ve Mobile Marketing Association (MMA) yöneticilerinden Paul Berney de deneyimlerini GDOL Digital TalkFest sahnesinde aktaracak diğer konuşmacılar arasında yer alıyor.

Tüm dünyayı peşinden koşturan güç

GDOL Digital TalkFest’te ayrıca Yandex Kurucusu ve COE’s Arkady Volozh, Accel Partners ortaklarından Harry Nelis, yatırım bankası Morgan Stanley'in teknoloji yatırımları bankacılığı alanında EMEA Başkanı Enrique Perez Hernandez ve aylık 10 milyonun üzerinde müşteri trafiği ve 35 milyon tekil ziyaretçisi ile Avrupa'nın lider elektronik sitesi Pixmania.com’un kurucusu Steve Rossenblum da diğer konuşmacılar olarak sıralanıyor.

Nöromarketingten infografik araştırma uzmanlarına, fütüristlerden bilim adamlarına kadar pek çok yabancı konuşmacının, online ekosisteminde yer alan her birey ve kurumu ilgilendiren bilgiler aktarmasının beklendiği ve tüm dünyanın peşinde koştuğu online gücün ve bu gücün ne zaman iş modeline dönüştüğünün de tartışılacağı etkinliğin biletleri Biletix üzerinden satın alınabilir.

Online’san Geleceksin!

Online yaratıcı, içerik ya da sistem üreticisi, kullanıcı, yatırımcı, girişimci ya da yaratıcı & kullanıcı hangisi olursanız olun bu ekosistemin yolculuğunu tam merkezinden izleme fırsatınız olacak. Bu nesli ve gücünü iyi tanıyan, bu gücün potansiyelini görüp buna göre hazırlanan tüm GDOL’lerin buluşacağı etkinliğin bir dijital dünya platformu olarak zihinlerde kalması hedefleniyor.

GDOL Digital TalkFest 2012 etkinliğine dair bilgiler düzenli olarak aşağıdaki platformlardan takip edilebilir.
Web: www.generationdol.com / www.gdol.com.tr
Facebook: www.facebook.com/GenerationDOL
Twitter: twitter.com/GenerationDOL
Hashtag: #gdol , #onlinesangeleceksin