Li Na'dan Serena'ya övgüler

Li Na'dan Serena'ya övgüler

Çinli tenisçi Li Na, Serena Williams'a övgüler yağdırarak "Eğer yüzde 100 ile oynasaydı kimse onu yenemezdi" diye konuştu.

Çinli tenisçi Li Na, tüm sporcuların, TEB BNP Paribas WTA Championships'i dört gözle beklediğini ifade etti.

Polat Renaissance Otel'de düzenlenen basın toplantısında yarın başlayacak turnuvayla ilgili soruları yanıtlayan Li Na, heyecanlı olduğunu belirterek, "Sezon sonu turnuvasının ardından tatil var ve herkes bu turnuvayı dört gözle bekliyor. Bizim için çok önemli. Ben de artık tatil yapmak istiyorum" diye konuştu.

2012 yılını iyi geçirdiğini belirten Çinli sporcu, kendisi için bu sezonun geçen sezonlardan farklı olduğunu ifade ederek, "Geçen sezon grand slam kazandım ve sıralamam yükseldi. Bu sene de aynı seviyede oynadım. Pekin'den önce tüm takım benim şampiyonada oynamamı istiyordu. Fakat amacımdan uzaklaştım. Burada da bir hayalimiz var. Fakat bu turnuva en zor turnuvalardan birisi. Her maç çok heyecan verici ve zor olacak. Her şeye rağmen hazır olduğumu düşünüyorum" şeklinde konuştu.

-"Tenisçi olmasaydım ev hanımı olurdum"-

Tenis oynamasaydı nasıl bir hayatının olacağı şeklindeki soru üzerine Li Na, "Belki bir ev hanımı olurdum. Emekli olduktan sonra hayalimi gerçekleştirebilir, eşim ve çocuklarıma bakabilirim. Ben bir tenis oyuncusuyum ve tenise odaklandım. Ama ev hanımı olarak da iyi şeyler yapabilirim. Biliyorsunuz tenis çok zor. Ben de iyi oynuyorum. Bu nedenle evde de iyi işler yapabilirim diye düşünüyorum. Bu da bir zorluk, sonucunu göreceğiz" şeklinde ifadeler kullandı.

-"Bitirme yaşımla ilgili bir şey düşünmüyorum"-

Her turnuvadan önce kendisine ne zaman emekli olacağının sorulduğunu ifade eden Çinli tenisçi, bu konuda bir karar vermediğini bildirdi.

Kendisini çok iyi hissettiğini, henüz bitirme yaşıyla ilgili bir kararının bulunmadığını anlatan Çinli raket, "Hala korta çıkabilir ve iyi tenis oynayabilirim. Bu nedenle ekibim de beni destekliyor. Tenis yaşamımdan memnunum ve ne zaman emekli olacağımı bilmiyorum. Her saniyemi heyecanla yaşıyorum, keyif alıyorum" diye konuştu.

-"Yüzde 100 ile oynasaydı kimse Serena'yı yenemezdi"-

Turnuvanın favorisi olarak kimi gördüğünün sorulması üzerine Li Na, her oyuncunun eşit şansa sahip olduğunu, sezon içindeki performansıyla Serena Williams'ı zafere daha yakın gördüğünü kaydetti.

Bütün yıl turnuvalar nedeniyle seyahat etmenin ve aileden ayrı kalmanın kolay olmadığını vurgulayan Li Na, "Sanırım, sezon içinde Serena çok güçlüydü. Bence yüzde 100'ü ile oynasaydı kimse onu yenemezdi diye düşünüyorum" dedi.

Türkiye'de tenise ilgiden memnun olduğunu ifade eden Çinli oyuncu, tenisin daha popüler olacağına inandığını belirtti.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS