Kurtulmuş'tan CHP'lileri kızdıracak sözler

Kurtulmuş'tan CHP'lileri kızdıracak sözler

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş, "Bütün partileri kapatın, bugünkü CHP bu haliyle devam etsin, bu millet CHP'ye yüzde 25'ten fazla oy vermez" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'da bulunan Kurtulmuş, Ünye ilçesinde Halil Efendi Sosyal Tesisleri'nde partisinin il başkanları bölge toplantısına katıldı.

Toplantıda konuşan Kurtulmuş, Türkiye'de iki temel üzerinde milletin oy kullandığını belirterek şunları kaydetti: "1950 -2012 yılları arasındaki 62 yıllık siyasi tarihin özetinde, bu millet iki temel saikle oy veriyor. Bunlardan biri askeri vesayetin karşısında kimi görüyorsa ona oy veriyor. 1950'den beri CHP'nin iktidara gelmemesinin en temel nedenlerinden birisi budur.

Rahmetli Menderes'i vesayetin karşısında görüyor ona oy veriyor, Turgut Özal'ı görüyor ona oy veriyor. Bugünkü iktidar partisini görüyor ona oy veriyor. Öyle olduğunu gördüğü, düşündüğü için oy veriyor. İkincisi ise Türkiye'de CHP'nin temsil etmiş olduğu, milletin değerlerinden kopuk siyaset tarzının karşısında kimi görürse ona oy veriyor. Bütün partileri kapatın, bugünkü CHP bu haliyle devam etsin, bu millet CHP'ye yüzde 25'ten fazla oy vermez.

Onun için biz siyaseten diyoruz ki, Türkiye artık eski Türkiye olarak yoluna devam edemez. Eski Türkiye'nin siyasi, hukuki, ekonomik sistemiyle devam edemez. Eski Türkiye 1961 anayasasıyla, 1982 anayasasıyla ortaya konulmuş olan Türkiye'dir. Yeni Türkiye'nin kurulabilmesi, yeni siyasetin ortaya çıkabilmesi için öncelikli olarak Türkiye'nin devam ede gelen 1982'den bu yana süren bu yapısının, bu siyasal sisteminin değişmesi lazım. Sadece birkaç rötuş değil bu sistemin tamamının değişmesi lazım."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS