İşten çıkarılan TEDAŞ işçileri dama çıktı

İşten çıkarılan TEDAŞ işçileri dama çıktı

Adana'da taşeron şirkete bağlı olarak toroslar elektrik dağıtım a.Ş.'de (tedaş) çalışırken, işten çıkartılan işçiler, valilik karşısındaki bir iş merkezinin damına çıkıp, pankart açtı.

Merkez Seyhan İlçesi'nin Döşeme Mahallesi'nde bulunan Valilik önüne gelen işçiler, Vali Hüseyin Avni Coş ile görüşme isteğinde bulundu. Yoğun programı nedeniyle Valilik dışında bulunan Coş ile görüşemeyen işçilerden 2'si, haksız yere işten çıkartıldıklarını belirterek Valiliğin karşısında bulunan 7 katlı bir iş merkezinin damına çıktı. Yanlarında taşıdıkları 'işimizi ekmeğimizi geri istiyoruz' yazılı pankart açan ve isimlerini açıklamayan 2 işçi, bir süre slogan atarak seslerini duyurmaya çalıştı.


 Valilik girişindeki görevli polis ekibinin haber vermesi üzerine olay yerine Terörle Mücadele ile Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri geldi. Güvenlik Şube Müdürü Erhan Yıldırım çatıya çıkarak işçileri ikna etmeye çalıştı. Bu sırada bir ayağını aşağıya sarkıtan işçiler, polislerin yaklaşması halinde kendilerini aşağı atacakları tehdidinde bulundu.


Durumu öğrenerek Valilik önüne gelen diğer işçilere, ekipler müdahale ederek polis aracına bindirmek istedi. İşçilerin direnmesi üzerine gerginliğin artmasını istemeyen polis ekipleri, işçileri çembere alarak kaldırımda durmalarına izin verdi. İşçiler 1 saat sonra ikna edilerek binadan indirilip, Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS