Kamhi son yolculuğuna uğurlandı

Kamhi son yolculuğuna uğurlandı

İşadamı Jak Kamhi'nin önceki gün evinde ölü bulunan oğlu Hayati Kamhi'nin cenazesi, Ulus Aşkenaz Musevi Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Kamhi için Karaköy'deki Neve Şalom Sinagogu'nda cenaze töreni düzenlendi.

Törene, Hayati Kamhi'nin eşi Camilla Kamhi ile babası Jak Kamhi'nin de aralarında bulunduğu aile yakınları, Türkiye Musevileri Hahambaşı İshak Haleva, Türk Musevi Cemaati Başkanı Sami Herman'ın da aralarında yer aldığı Musevi Cemaati temsilcileri, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, eski
başbakanlardan Tansu Çiller ve eşi Özer Çiller, eski devlet bakanı Kürşat Tüzmen, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) İcra Kurulu Başkanı Rona Yırcalı, iş adamları Rahmi Koç, Hüsnü Özyeğin, Zeynel Abidin Erdem ve Yılmaz Ulusoy'un yanı sıra çok sayıda kişi katıldı.

Kamhi'nin cenazesi, buradaki törenin ardından Ulus Aşkenaz Musevi Mezarlığı'nda defnedildi.

Hayati Kamhi kimdir?

Musevi cemaatinin önde önemli isimlerinden Jak Kamhi'nin oğlu Hayati Kamhi, Robert Kolej'nde okudu, elektrik mühendisliği eğitimi aldı ve Kaliforniya'daki Berkeley Üniversitesi'nde de aynı alanda yüksek lisans yaptı.

Kamhi, yat tersanelerinden Proteksan Yat ve Gemi Sanayi AŞ, Proteksan Turkuaz Yat Sanayi AŞ ile Proteksan Turkuaz Yat ve Gemi Sanayi AŞ'nin yönetim kurulu başkanlığını yapıyordu.

Hayati Kamhi ayrıca, Profilo Şirketler Grubu'nun yönetim kurulu başkan vekilliği görevini de yürütüyordu. Kamhi, evli ve 3 çocuk babasıydı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS