Trabzon'da heyelan: 2 ölü

Trabzon'da heyelan: 2 ölü

Trabzon'un Araklı ilçesi Aytaç köyüne bağlı Kıyıdış Boğazı mezrasında meydana gelen heyelanda, toprak altında kalarak anne ve kızı hayatını kaybetti.

Araklı İlçesi Kıyıdış Boğazı mezrası mevkiinde yağmurun etkisiyle kayan toprak kütlesinin altında kalan ahşap evin bulunduğu alanda yapılan çalışmaların ardından cesetlere ulaşıldı.

Fadime Öztürkoğlu ile kızı Münevver Öztürkoğlu'na ait cesetler yakınlarınca teşhis edildi. Cesetlerin çıkartılması için çalışma sürüyor.

Toprak altında kalan diğer evin sahibi Halil İbrahim Öztürk ise, kızı Ümran Öztürk'ün sesler duyması üzerine annesi Emine Öztürk ile birlikte kaçarak kurtulduklarını söyledi.

Halil İbrahim Öztürk, "Kızım Ümran önce bir rüzgarı sesi duymuş, ardından da taşların eve doğru geldiğini fark edince annesi ile birlikte evden kaçarak kurtulmuşlar" diyerek komşularını kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Olay bölgesine gelen Araklı İlçesi Belediye Başkanı Recep Çebi üzüntüsünü dile getirdi.

Başban Çebi, "Dağ çöktü geldi. Çok üzgünüz. İki ev toprak altında kaldı. Diğer evdeki iki kadın kurtuldu, ama bu evdeki anne ve kızı hayatını kaybetti. Cesetlere ulaştık. Şimdi çıkartmak için çalışma yapılıyor. Mağdur olanların ihtiyaçlarını karşılayacağız" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS