Bayram Otel'in sahibi için yakalama kararı

 Bayram Otel'in sahibi için yakalama kararı

Van'da meydana gelen depremlerde yıkılan Bayram Oteli sahibi Tevfik Bayram ve Sefa Apartmanı sahibi Nezir Baş, Van Cumhuriyet Başsavcılığı'nca ifadeye çağrıldı. İfadeye gitmeyen Bayram ve Baş hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Van'da 23 Ekim 2011'de meydana gelen 7.2 ve 9 Kasım 2011'de meydana gelen 5.6 büyüklüğündeki depremlerde yıkılan ölüm ve yaralamalara neden olan binalarla ilgili başlatılan soruşturmalar kapsamında Cumhuriyet Başsavcılığı ifadeler almaya başladı.


Bu kapsamda yıkılan bazı bina sahiplerinin ifadesi alındı. İfadesi alınan 5 bina sahibi serbest bırakılırken, 20'nin üzerinde ölüm meydana gelen Sefa Apartmanı sahibi Nezir Baş ile DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ile Cem Emir'in de aralarında bulunduğu 25 kişinin yaşamını yitirdiği Bayram Oteli sahibi Tevfik Bayram da ifedeye çağrıldı. Ancak yapılan tebligata rağmen Nezir Baş ve Tevfik Bayram ifade vermeye gitmeyince haklarında yakalama kararı çıkarıldı. Baş ve Bayram, görüldükleri yerde polis tarafından alınıp ifadeye götürülecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS