İstinye ve Avcılar saldırganı yakalandı

İstinye ve Avcılar saldırganı yakalandı

İstinye Polis Merkezi'ne düzenlenen bombalı ve silahlı saldırı ile Avcılar'da polis memuruna düzenlenen silahlı saldırı olaylarına karıştığı ileri sürülen bir kişi çatışma sonucu yakalandı. Bir polis ise yaralandı.

Şüpheliyle polis arasında çıkan çatışmada 1 polis kasığına isabet eden kurşunla yaralandı

Edinilen bilgiye göre olay saat 20.45 sıralarında Sarıyer Tarabya Ferahevler Mahallesi Adnan Kahveci Bulvarı üzerinde meydana geldi.

Caddeyi gözleyen bir sivil polis trafikte ilerleyen ve içinde biri kadın iki kişinin durumundan şüphelenip taksiyi durdurdu.

Şüpheli gördüğü kişileri kontrol etmek isteyen polise ateş açıldı.

Şüpheliler takisinin sürücüsünü silahla tehdit edip kaçmaya çalıştı. Bu sırada yaralı polisin telsizle merkezi uyarması üzerine Sarıyer Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne bağlı polis ekipleri güzergahta önlem aldı kısa süre sonra da taksiyle karşılaştı.

Taksiden polise ikinci kez ateş açılınca polis de karşılık verdi.

Saldırganlardan biri yakalandı ancak kadın şüpheli kaçtı. Yakalanan S.G 'nin İstinye'deki karakol saldırısıyla Avcılar'da polise yönelik saldırıyı gerçekleştiren kişi olduğu belirlendi.

Yaralı polis Acıbadem Hastanesi'ne kaldırıldı. İstanbul Valisi ve Emniyet Müdürü olayın ardından Sarıyer Asayiş Büro Amirliği'ne geldi.

Vali Mutlu: "İki olayın faili yakalandı"

Sarıyer'de 1 polisin yaralandığı çatışma sonrasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu gazetecilerin konuyla ilgili sorularını yanıtladı.

Vali Mutlu, "Sarıyer'de İstinye Karakolumuza saldırıda bulunan ve daha sonrada Avcılar'da polis memurumuzu yaralama olayına karışan bu iki olayın faili olan örgüt mensubu bugün Sarıyer ilçemizde emniyet görevililerimizin dikkatli takibi sonucu sağ olarak ele geçirildi" dedi.

Vali Mutlu, iki olayın failinin ele geçmiş olmasının fevkaleda önemli olduğunu belirterek "Emniyet teşkilatımız bu olayların faillerinin yakalanmasıyla ilgili çalışmalarını fevkelade dikkatli, hassas, yoğun bir görevi, olayların vuku bulduğu günden itibaren sürdürüyorlardı. Bütün memurlarımız bu titiz çalışmalarının başında görevlerini yaparlarken bugün Sarıyer'de dikkatle görevlerini yapan personellerimizin takibi souncu olayın faili olan örgüt mensubu sağ olarak ele geçirildi" şeklinde konuştu

Bu arada yakalanan şüpheli S.G., Sarıyer Asayiş Büro Amirliği'ne götürüldü. Burada işlemleri tamamlanan S.G., sorgulanmak üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne sevk edildi.

S.G emniyetten çıkışınıda "İşkence yapmak şerefsizliktir" diye slogan attı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS