Mucize bebek Azra 1 yaşında...

Mucize bebek Azra 1 yaşında...

Van'da meydana gelen depremden 2 gün sonra enkaz altından çıkarılan Azra bebek, 1. yaş gününü kendisini kurtaran ekiple kutladı.

Azra bebek için İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü yemekhanesinde doğum günü etkinliği düzenlendi. Etkinliğe katılan İzmir Valisi Cahit Kıraç, 23 Ekim 2011'de Van'da meydana gelen depremin Türkiye'yi yasa boğduğunu, Azra bebeğin de o depremin mağdurları arasında yer aldığını söyledi.

İzmir'in, Van'a uçakla ilk arama kurtarma ekip gönderen il olduğunu kaydeden Vali Kıraç, ''Ekibimiz Erciş'e gitti. Karaduman ailesinden Azra'yı, annesi Semiha'yı ve babaanne Gülsade'yi kurtardı. O depremde Azra'nın babası Sinan Karaduman da vefat etmişti. Allah bir daha böyle felaket yaşatmasın'' diye konuştu.

Azra bebeğin dedesi Ahmet Karaduman da İzmir ekibinin Erciş'e gelmesini bir tesadüf olarak görmediğini, Allah'ın takdiri olduğuna inandığını söyledi.

İzmir ekibinin titiz bir çalışmayla torunu, gelini ve eşini kurtardığını ifade eden Karaduman, ''Vefa borcu olarak bugünü ekiple kutlamak istedik'' diye konuştu.

Azra bebeğin annesi Semiha Karaduman ise ''(Bittim) noktasında (Yettim) diyerek kullarını bize gönderen Allah'a hamd ediyorum'' dedi.

Konuşmaların ardından üzerinde Azra bebeğin enkazdan çıkarıldığı anın resmi bulunan doğum günü pastası kesildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS