Bakanlıklardan hala ses yok

Bakanlıklardan hala ses yok

Samsun'da geçen Temmuz ayında 13 kişinin ölümüyle sonuçlanan sel felaketinin ardından inceleme başlatan Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediyesi, Canik Belediyesi ve Devlet Su İşleri hakkında soruşturma başlatmak için İçişleri ve Orman ve Su işleri Bakanlığı'ndan soruşturma izni bekliyor.

Samsun'un Canik İlçesi'nde 3 Temmuz gecesi meydana gelen aşırı yağışların ardından dere yataklarının taşması sonucu sel felaketi yaşandı. Selde, dere yatağına yapılan TOKİ binalarının zemin katında yaşayan 5 vatandaş ile sel sularına kapılan toplam 13 kişi hayatını kaybetti. Yaşanan felaketin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı, inceleme başlatarak, gönderdiği bilirkişilerle olay yerinde geniş çaplı araştırma yaptı. Bilirkişi raporu tamamlanarak Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim edildi.

Raporun ardından Cumhuriyet Başsavcılığı, Büyükşehir Belediyesi, Canik İlçe Belediyesi ve Devlet Su İşleri 7'nci Bölge Müdürlüğü yetkilileri hakkında soruşturma başlatmak için İçişleri ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na soruşturma izni verilmesi için yazı gönderdi. Ancak bakanlıklardan soruşturma için henüz izin yazısının gönderilmediği bildirildi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS