Gençler flört edemiyor!

Gençler flört edemiyor!

İlişkilerin ilk adımı: flört. Karnınızda kelebeklerin uçuştuğu, heyecandan midenizin bulandığı, yüzünüzden nedensiz bir gülümsemeyle dolaştığınız dönem. Türkiye'de ise tanışma ve flört dönemi gençler açısından oldukça zor geçiyor.

Mediacat Dergisi, Virtua Araştırma ve Alice BBDO Reklam Ajansı oldukça ilginç bir çalışmaya imza attı. Araştırma dahilinde 15-17 yaş aralığındaki gençler kızlı-erkekli sosyal ortamlarda gözlemlendi. Sonuç: Cinsel ayrım Türk toplumunun en belirgin özelliği.


Çocukluğundan itibaren ağırlıklı olarak hemcinsleriyle zaman geçirenler, ergenlik döneminde karşı cinsle tanışma ve yakınlaşmada hayli zorlanıyor. Türkiye'de kadınlar ve erkekler farklı ortamlarda sosyalleşiyor; hatta farklı dil kalıplarını kullanıyorlar.

En büyük sorun tanışamama

İş ergenlik döneminde karşı cinsle tanışma ve yakınlaşmaya geldiğinde ise birbirlerini hiç anlamayan gençler hem tanışmada hem de flörtte sorun yaşıyor. Türkiye’de gençlerin en büyük sorunu tanışamama, erkelerin kız arkadaşlarla tanışmak için geliştirdiği en temel strateji ise alışveriş merkezlerine gitmek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS