Sarkisyan'dan açlık grevindeki siyasetçiye çağrı

Sarkisyan'dan açlık grevindeki siyasetçiye çağrı

Ermenistan Cumhurbaşkanı, bazı devlet görevlerine partisinden kimse atanmadığı için yaklaşık bir aydır açlık grevi yapan parti başkanına işbirliği çağrısında bulundu.

Ermenistan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan, 18 Şubat'ta düzenlenen cumhurbaşkanı seçim sonuçlarını protesto etmek amacıyla açlık grevinde olan Miras Partisi Genel Başkanı Raffi Hovhannisyan'a, işbirliği çağrısında bulundu.

Erivan Özgürlük Meydanı'nda iki haftadır açlık grevini sürdüren Hovhannisyan'a mektup gönderen Cumhurbaşkanı Sarkisyan, muhalif liderden eylemini sonlandırması ve ardından işbirliği şartlarını konuşmak için bir araya gelme çağrısı yaptı.

Ermenistan'da 18 Şubat'taki cumhurbaşkanı seçiminde yüzde 36,7 oy oranıyla ikinci olan Hovhannisyan, devlet kademesindeki bazı önemli görevlere kendi partisinden kimselerin atanması için Sarkisyan'dan talepte bulunmuştu. Hovhannisyan; başsavcılık, devlet gelir komitesi başkanlığı, ulusal güvenlik, içişleri ve eğitim bakanlıkları ile devlet denetleme kurulu başkanlıkları gibi önemli mevkiler ve beş ilin valiliği için Miras Partisi mensuplarının görevlendirilmesini istiyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS