Hillary Clinton'ın aracına para cezası

Hillary Clinton'ın aracına para cezası

ABD Dışişleri eski Bakanı Hillary Clinton'ın aracına Londra'da 80 Sterlin (yaklaşık 240 TL) park cezası kesildi.

ABD Dışişleri eski Bakanı ve New York Senatörü Hillary Clinton Uluslararası Diplomasi ödülünü almak için geldiği İngiltere'nin başkenti Londra'da park cezasının kurbanı oldu.

Aracın yanında bekleyen Clinton'un korumaları, trafik görevlisinin ceza kesmesine engel olamadı. Uluslararası Düşünce Kuruluşu Chatham House'de düzenlenen ödül törenine katılmak üzere Londra'ya gelen Hillary Clinton'ın Mercedes marka aracına park ücretini ödemediği gerekçesiyle Westminster Belediyesi'ne bağlı trafik ekiplerince ceza kesildi.

Telegraph gazetesine konuşan Westminster Belediye Meclis üyesi Daniel Astaire ise trafik görevlisinin işini yaptığını söyledi. Clinton'un aracının Chatham House'un bulunduğu sokakta 45 dakika park ücreti ödemeden park ettiğini belirten Astaire, "Eminim sayın Clinton da statüsünün ne olduğu dikkate alınmaksızın herkese adil olmaya çalıştığımızı anlayacaktır" diye konuştu. Park cezası 14 gün içinde ödenirse yarıya inerek 40 Sterlin'e düşecek.

İngiliz gazetelerinde ise haber ile ilgili okuyucular, "Eğer yasalara karşı geldiyse herkes gibi cezasını ödemeli", "Hiç kimse cezadan muaf değildir" diye yorumlar yaptı.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS