"Türkiye'nin gruptan çıkma şansı var"

"Türkiye'nin gruptan çıkma şansı var"

Macaristan A Milli Futbol Takımı teknik direktörü Sandor Egervari, 2014 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye'nin az da olsa gruptan çıkma ihtimalinin olduğunu söyledi.

Macaristan A Milli Futbol Takımı, yarın Belarus A Milli Futbol Takımı ile yapacağı özel maç için Antalya'nın Serik İlçesi'ne geldi. Belek Beldesi'ndeki Gloria Serenity Otel'e dün akşam yerleşen Macaristan Milli Takımı, bugün saat 11.00'de otelin spor sahasında antrenman yaptı. Teknik direktör Sandor Egervari nezaretinde Belarus maçının teknik ve taktik çalışmasını yapan Macaristan Milli Takımı'nın çalışması 2 saat sürdü.

Çalışmanın ardından açıklama yapan teknik direktör Egervari, 2014 Dünya Kupası elemelerinde Türkiye ile aynı grupta mücadele ettiklerini kaydetti. Grupta Türkiye, Romanya ve Macaristan milli takımları arasında ciddi bir mücadele yaşanacağını belirtti. Hollanda'nın grup lideri olduğunu hatırlatan Egervari, 3 takım arasında 2'ncilik mücadelesi yaşanacağını söyledi.

Macaristan'ın grupta 9 puanla 2'nci sırada yer aldığına dikkati çeken Egervari, "Türkiye 3 puanla 4'üncü sırada. Türkiye'nin puanı az. Yarışın dışında gibi görünüyor. Puanı az olsa da bu yarışın içinde. Her şeye rağmen gruptan 2'nci çıkma ihtimali var. Mart ayında İstanbul'da Türkiye Milli Takımı ile karşılaşacağız. Bu maç bizim için çok zor olacak. Çünkü Türk taraftarı muhteşem. İnşallah iyi bir maç olur" diye konuştu.

Belek'te yarın saat 20.00'de Club Bellis Futbol Sahası'nda Belarus Milli Takımı ile yapacakları özel maçın hazırlıkları hakkında da bilgi veren Egervari, "Çok güzel bir ortamda hazırlıklarımızı yaptık. Taktik çalışması yaptık ve maç saatini bekleyeceğiz" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS