Galatasaray basketbolda ekonomik krize girdi

Galatasaray basketbolda ekonomik krize girdi

Galatasaray Kadın Basketbol takımın oyuncularından Sylvia Fowles kulübe ihtarname çekti.

Galatasaray basketbolunda önemli bir maddi kriz yaşanıyor. Oyunculardan terk ve arka arkaya İhtarname geliyor.


Sarı-kırmızılıların kadın basketbol takımında ABD'li oyun kurucu Lindsay Whalen'ın kulüpten habersiz ülkeyi terk etmesinden sonra krizin boyutu su yüzüne çıktı.


Galatasaray kadın basketbol takımında oyunculara iki buçuk aydır ödeme yapılmazken, takımın bir diğer Amerikalısı Sylvia Fowles da kulübe ihtarname çekti. Çarşamba gününe kadar ödeme yapılmazsa İstanbul Üniversitesi maçına çıkmayacağını belirtti. Fowles ile birlikte Ann Wauters ve Sancho Lyttle da kulübe ihtarname çekti ve Cumaya kadar süre verdi.


Erkekler Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe Ülker'e kaybeden Galatasaray Medical Park'ta da durum farklı değil...Milan Maçvan ve Boniface N'Dong alacakları için kulübe ihtarname çekerken, iki yıldızın menajerleri oyuncularını Avrupa'da birçok takıma önermeye başladı.


Kadın ve erkek basketbol takımlarında oyuncularına toplam 3 milyon euro civarında borcu bulunan Galatasaray'da yönetim 22 Şubat'a kadar sporcuların geçmişe yönelik tüm alacaklarının ödeneceği sözünü verdi.

Ünal Aysal el koydu

Galatasaray'ın basketbol şubesindeki krizine başkan Ünal Aysal şifa oluyor. 


Kadın basketbol takımındaki Lindsay Whalen'in ayrılması ile su yüzüne çıkan krizin şubeyi daha da sarsmaması için başkan Ünal Aysal devreye girdi.

Galatasaray Yönetimi'nin, oyuncuların 3 aylık ödenmemiş ücretlerinden ilk bölümünü ödemeye dün itibariyle başladığı ve bu hafta sonuna kadar da Aralık taksitlerin tamamının oyunculara ödeneceği öğrenildi.

Sarı Kırmızılı kulüp ayrıca kadın basketbol takımıyla olan sözleşmesini fesheden Lindsay Whalen'in yerine de takıma önemli bir yabancı takviyesi yapmayı planlıyor. Öncelikli hedefin bir dönem sarı kırmızılı takımda da forma giyen Tamika Catchings veya 23 yaşındaki yetenek Maya Moore olduğu ve bu iki isimden birinin transferinin önümüzdeki günlerde biteceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS