Beşiktaş'ın başı Atletico Madrid ile belada

Beşiktaş'ın başı Atletico Madrid ile belada

Beşiktaş ile Atletico Madrid arasında Julio Alves'in ödemeleri konusunda sorun yaşanıyor.

Beşiktaş'ın geçen sezon başında, Atletico Madrid'ten bonservisinin yüzde ellisini aldığı Julio Alves'in borcu için yönetim uzlaşma zemini arıyor ama İspanyollar, Kartal'ın UEFA'ya gidiş biletini koz olarak kullanıyor. Ancak siyah-beyazlılar da işi sonuna kadar götürmeye kararlı görünüyor.


FIFA'nın karar bekleniyor

Alacağı konusunda talepte bulunan Atletico Yönetimi, siyah-beyazlıların olumsuz tavrı karşısında FIFA'nın yolunu tutmuştu. Milliyet gazetesinin haberine göre; Beşiktaş ise istenileni bir türlü veremeyen Alves'i geri vererek, sözleşme koşullarından kurtulmak için çalışıyor. Bonservis haklarının tamamını Atletico Madrid'e bırakma konusunda öneride bulunan ve İspanyolların ödeme çağrısına olumsuz yanıt veren Beşiktaş, FIFA'nın vereceği karara göre yolunu belirleyecek.


Uzun bir çözüm yolu

Ferrari konusunda İsviçre Federal Mahkemesi'nden gelecek son sonucu bekleyen Kartal'ın Alves konusunda önünde uzun bir yol bulunuyor. Taraflar önce FIFA'da kurulların vereceği karara bakacak, ardından da gerekirse Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne gidilebilecek. Buradan çıkan sonucun ardından borç kaldırılabilecek ya da kesinlik kazanacak. Bundan dolayı Atletico Madrid'in UEFA Kulüp Lisansı ile tehdit edebilmesi zor görünüyor.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS