"Git bir de Fener'i çalıştır!"

"Git bir de Fener'i çalıştır!"

Galatasaray'ın aldığı farklı mağlubiyet yönetim içindeki rahatsızlıkları su yüzüne çıkardı. Maçı protokol tribününden izleyen Genel Sekreter Adnan Nas'ın Teknik Direktör Fatih Terim için "Git bir de Fener'i çalıştır" dediği iddiası camiada tartışma yarattı. Nas iddiayı yalanladı.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Adnan Nas, UEFA Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda İspanya'nın Real Madrid takımı karşısında 6-1 mağlup olmalarından sonra basına yansıyan demeçleriyle ilgili açıklamada bulundu.

Adnan Nas, yaptığı yazılı açıklamada, Real Madrid maçında alınan neticenin ve ortaya koyulan oyunun tüm Galatasaray camiası gibi kendisini de derinden üzdüğünü belirtti.

Nas, Galatasaray Kulübü'nün geleneklerinde teknik heyetin işine karışmak gibi bir şeyin olmadığını vurgulayarak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Özellikle son dönemde hem yönetimimizin, hem de teknik direktörümüzün ve oyuncularımızın dikkatlerinin dağılmasına yol açan zamansız teklif ve müzakere süreçlerine pek çok Galatasaraylı gibi benim de tepki duymam ve bunu dile getirmem yadırganmamalıdır. Özellikle medyaya hiçbir açıklamam ve demecim bulunmadığı halde yönetimden arkadaşlarımla kimseyi direkt olarak suçlamak ve üzmek gayesi taşımayan ancak kulübümüzün zarar görmesinden ve görmekte olmasından duyduğum endişeleri içeren ifadelerimin bugün basın organlarına özellikle çarpıtılarak servis edildiğini izlemek ise son derece üzücü ve düşündürücü olmuştur. Herkes bilir ki, Galatasaray'ın geleneklerinde yöneticilerin teknik kadronun işlerine karışması yoktur."

Galatasaray'ı karıştırmak için bazı haberlerin yapıldığını iddia eden Nas, açıklamasını şöyle bitirdi:

"Galatasaray'ı karıştırmak ve ona zarar vermek isteyen bir haber imalatıyla sadece bir yönetici olarak değil bir taraftar olarak da taşıdığım ve pek çok Galatasaraylı'nın da taşıdığına inandığım samimi endişelerin Galatasaray içinde bir kriz yaratmaya yönelik çabalara alet edilmeye çalışıldığını tüm camiamızın ve başta Fatih Terim olmak üzere tüm teknik ekip ve futbolcularımızın bilmesini rica ederim."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS