"Kalabalık bir grup kapıları kırıp stada girdi"

"Kalabalık bir grup kapıları kırıp stada girdi"

Gençlik ve Spor Genel Müdür Mehmet Baykan, Beşiktaş - Galatasaray derbisinde kalabalık bir grubun stadın kapılarını kırarak biletsiz ve aranmadan stada girdiğini açıkladı.

Gençlik ve Spor Genel Müdür Mehmet Baykan, Beşiktaş ile Galatasaray oynanan derbi maçın çıkan olaylar nedeniyle yarıda kalmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Yayıncı kuruluş ekranlarında yayınlanan Maraton programına bağlanan Mehmet Baykan, karşılaşma öncesinde birçok tribünde kapıların ve kilitlerin kırıldığını, taraftarların üzerini arasmı için kullanılan 8 adet dedektörün de etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

"10 KAPININ KİLİTLERİ KIRIK..."

Maç öncesinde yaşananları açıklayan Mehmet Baykan, "Taraftarların stada bileti elinde olarak gelip güvenlik noktalarından geçiş yapması gerekirdi. Tüm müsabakalarda bu tedbir söz konusu. Doğu Tribün tarafında 10 kapının kilitleri kırık, 3 kapı tamamen kırık. 8 tane de bilet okuyucusu yani turnike devreden çıkartılmış durumda. Bu demektir ki, bu şekilde yüklenme yapılarak, güvenlik noktalarını atlayarak ve kapılardaki güvenlik görevlilerinin de görevlerini yapamaz noktaya getirerek içeri giren seyirci söz konusu. Pazar sabahı aldığım rakama göre Biletix'in sattığı bilet sayısı 28 bin. Beşiktaş Kulübü'nün sattığı 18 bin kombinesi var ve ilave olarak kombine sahiplerine verilen birer bilet var. Yaklaşık 65-66 bin bilet yapıyor. Kulübün açıkladığı seyircis sayısı 76,127. Aradaki fark için kulüp tarafından Pazar günü Biletix'ten tekrar satışa sunulan biletleri söyleyebiliriz" dedi.

"8 TANE DEDEKTÖR DEVREDEN ÇIKARILDI"

Konuşmalarını sürdüren Baykan, "Statta boş kalması gereken merdivenlerin tamamının dolu olduğunu görüyorsunuz. Biletsiz giren kişi sayısını söyleyecek durumda değilim ama böyle bir kitle söz konusu. Aynı zamanda da Batı tarafında da protokol bölümünü olduğu yerde 3 tane kapı kırık. Şimdi statlarda özel güvenlik mi görev yapmalı, resmi güvenlik mi görev yapmalı tartışması bu durumda ortaya çıkıyor. Bununla ilgili de verilmiş karar var. 8 adet de dedektörün devreden çıkarıldığı bilgisi var. Dolayısıyla ortaya çıkan tablonun organize mi olduğu, yoksa kendiliğinden gelişen bir haraket mi olduğunun ortaya konulması gerekiyor. O turnukilerin kablosu kesilirse, gerek sahte biletle gerekse açık bir kapı gibi insanlar içeri girerler, insanların oturdukları yerlerde tespit yapamazsınız" diye konuştu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS