Bakan Kılıç'tan kulüplere vergi hatırlatması

Bakan Kılıç'tan kulüplere vergi hatırlatması

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, "Kulüplerin vergi borçlarının yapılandırılması yönünde bir çalışmamız yok" dedi.

Çeşitli programlara katılmak üzere Ordu'da bulunan Bakan  Kılıç, Vali Orhan Düzgün'ü makamında ziyaret etti. Burada il genelinde yapılan yatırımlarla
ilgili Vali Düzgün'den bilgi alan Bakan Kılıç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, "Futbol kulüplerinin vergi borçlarının yapılandırılması söz konusu mu" yönündeki sorusu üzerine Kılıç, kulüplerin transfer politikalarını şekillendirmenin kendi işleri olmadığını söyledi.

Her kulübün kendi transfer politikasını kendisinin belirleyeceğini ifade eden Kılıç, şöyle konuştu:

"Kulüplerin borçlarının yapılandırılmasına yönelik uzun vadeli kredi temini veya vergi borçlarının faizlerinin silinerek, taksitlere bölünerek yapılandırılması gibi bir çalışmamız yok. Kulüp borçlarının ödenmesine yönelik kredi temin etmek gibi bir çalışma yapmak zaten bizim işimiz değil. Böyle bir çalışma yapmayı kimse aklının ucundan geçirmemeli, böyle bir çalışmamız olmadı.

Bundan sonra da olmayacak. Elbette kulüpler bu transferleri yaparken ya da borçlanma politikalarını belirlerken, mutlaka ödeme takvimleri üzerinde de çalışıyorlardır. Bu kendilerinin takdiridir, o sahaya biz girmeyiz. Kulüplerinvergi borçlarının yapılandırılması yönünde bir çalışmamız yok, bu yönde bir
çalışma yapmaya niyetimiz de yok. Biz bu kadar açık ifade ediyoruz. Biz bu kadar açık ifade ettikten sonra geri kalan kendilerinin takdiri."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS