Arda Turan: "Yeniden heveslendik"

Arda Turan: "Yeniden heveslendik"

(A) Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Arda Turan Andorra galibiyetiyle en azından heveslerini tekrardan topladıklarını söyledi.

(A) Milli Futbol Takımı'nın kaptanı Arda Turan, 2014 Dünya Kupası Elemeleri'nde Andorra karşısında aldıkları 2-0'lık galibiyete ilişkin, "En azından hevesimizi tekrardan toparladık. Salı günü Macaristan maçı final olacak" dedi.

Arda, maçın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, "Galibiyet her zaman galibiyettir. Futbol oynayacak hiç kolay bir ortam yoktu. Zemin olsun, top olsun çok sıkıntı vardı ama bunlar bahane değil, futbolun gerçekleridir. O yüzden çok önemli bir galibiyetti" diye konuştu.

"Selçuk ve Burak, bu takımın ne kadar önemli yıldızları olduklarını gösterdiler ve takımı tekrardan sırtladılar" diyen Arda, "Tekrardan bir takım olgusunu yakalayıp Dünya Kupası'na gideceğimize inanıyoruz. Salı günü kazanırsak göreceksiniz ki eylül ayında her şey çok değişecek. Buradan İstanbul'a çok şevkli gidiyoruz" ifadesini kullandı.

Andorra karşısında herhangi bir sorun yaşamamak için taç ve kornerlerde rakip futbolculara faul dahi yapmadıklarını anlatan Arda, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Futbol ciddi bir oyun. Kazanmak her zaman güzeldir. Biz takım olarak çok istekliydik. Biz olarak hareket ediyoruz. Salı günü bu işi çözüp, üzdüğümüz halkımızı tekrardan eski günlere geri döndüreceğiz ve Dünya Kupası'na gideceğimize inanıyorum. Galibiyetle yeniden umutlandık. Macaristan maçında tüm Türk halkına ihtiyacımız var. Kadıköy'ün tıklım tıklım dolmasını istiyoruz. Bizim için en hayati final maçı olacak. Çok desteğe ihtiyacımız var. Tüm halkımızı stada bekliyoruz."

Arda, arkadaşlarıyla Dünya Kupası'nda ülkelerine hizmet etmeyi düşündüklerini dile getirerek, "Bugünlerin kıymetini bilerek, elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Rüştüler'den, Hakan Şükürler'den, Tuncaylar'dan böyle gördük. Dünya Kupası'na gitmeye çok ihtiyacımız var. Dünya Kupası'nda dünyanın en iyi futbolcuları olacak. Biz orada olamazsak, takım arkadaşlarım için çok üzülürüm" değerlendirmesinde bulundu.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS