UEFA'dan ırkçılığa sıfır tolerans

UEFA'dan ırkçılığa sıfır tolerans

UEFA Başkanı Michel Platini, "Futbol fanatiklerinin ırkçılık eylemlerine karşı tahammülümüz sıfır" dedi.

UEFA İcra Komitesi'nin Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da gerçekleştirdiği toplantı sona erdi. UEFA Başkanı Michel Platini ve  UEFA Genel Sekreteri Gianni Infantino basın toplantısı  düzenleyerek alınan kararlara ilişkin bilgi verdi.

Gianni Infantino, UEFA'nın stadyumlarda "ırkçılık ve ayrımcılıkla 
mücadelesinin sürdüğünü" belirterek,  hakemlerin bu tür eylemleri göründüğünde önce uyarıda bulunmak kaydıyla maçları feshetmelerine  kadar varabilecek kararları verebileceklerini söyledi. 

Platini de futboldaki şike olaylarına karşı hiçbir tolerans gösterilmeyeceğini vurgulayarak, "Gerek Bulgaristan, gerekse başka bir ülkede maçların maniple edildiğini öğrenirsek, bunu yapan ilgili kişi ömür boyu futboldan men edilecek, konuya karışan herkes en ağır cezaya çarptırılacak" dedi.

UEFA Şampiyonlar Ligi'nin Avrupa Ligi ile birleşmesi yönündeki görüşlere değinen Platini, "Son yıllarda Avrupa Ligi'ni nasıl ıslah edebileceğimi düşündüm. Ancak şimdilik kesin hiçbir karar alamadık. Umarım karar bir sonraki toplantının yapılacağı Londra'da alınacaktır" diye konuştu. 

Michel Platini futboldaki fanatizm ve ırkçılık olaylarına ilişkin de, "Futbol fanatiklerinin ırkçılık eylemlerine karşı tahammülümüz sıfır" dedi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS