CHP'den saldırıya "şiddetli" kınama

CHP'den saldırıya "şiddetli" kınama

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezi'ne yönelik saldırıyı şiddetle kınadıklarını açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "AKP genel Merkezi'ne ve Adalet Bakanlığına yapılan saldırıyı CHP MYK'sı adına şiddetle kınıyorum. Bu saldırıyı aynı zamanda Türk demokrasisine, Türk siyasetine yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz" dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında toplandı.

Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un yurt dışında olması dolayısıyla toplantıya ilişkin açıklamayı Tekin yaptı. Tekin, Adalet Bakanlığı ve AK Parti Genel Merkezine yapılan saldırılara ilişkin, "AKP genel Merkezi'ne ve Adalet Bakanlığı'na yapılan saldırıyı CHP MYK'sı adına şiddetle kınıyorum. Bu saldırıyı aynı zamanda Türk demokrasisine, Türk siyasetine yapılmış bir saldırı olarak kabul ediyoruz. Umut ediyoruz ki en kısa süre içerisinde failler bulunur, adalete teslim edilir" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu ise saldırıya ilişkin, "Her şeyden haberdar olan hükümet Ankara'nın göbeğindeki bu saldırıyı nasıl önleyemedi" diye sordu. Tanrıkulu, "Böyle bir ortamda Milli İstihbarat Teşkilati nerede,saldırı nasıl önlenemedi" sorusunu yöneltti. Saldırının ardından AK Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik'in, CHP'nin terörü teşvik ettiği yönündeki açıklamaları için de "Bundan CHP'yi sorumlu tutmak sakilliktir" diyerek tepki gösterdi.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS