Egemen Bağış helalleşti

Egemen Bağış helalleşti

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na adaylık konusunda, "kime hangi görev verilirse onu en iyi şekilde yapmaya çalışırız" dedi.

AB Bakanı Bağış,TBMM Dışişleri Komisyonu ve AB Uyum Komisyonu üyesi milletvekilleri, AB üyesi ülkelerin Ankara büyükelçileri, kamu kurum ve kuruluşlarının AB daimi temas noktaları, medya kuruluşlarının Ankara temsilcileri, diplomasi muhabirleri, farklı inanç gruplarının mensupları ve AB Bakanlığı, Ulusal Ajans ve Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) çalışanlarına Cer Modern'de iftar yemeği verdi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bağış, açılış konuşmasında yer verdiği, "Belki bu benim AB Bakanı olarak sizlerle birlikte son iftarım olabilir, bu vesileyle herhangi birinin kalbini kırdıysam onlardan da özür dilemek isterim" ifadesinin sorulması üzerine, söz konusu iftar yemeğini bütün çalışma arkadaşlarıyla bir araya gelmek için düzenlediklerini belirtti.

Bağış, "Biz bütün çalışma arkadaşlarımız bir aradayken helalleşmenin, hele bu ramazanın rahmet, bereket ortamında bir zararı olmaz diye düşünüyoruz. Benim geçmiş senelerde de buna benzer söylemlerim olmuştur. Sonuçta, siyasette ben de 3. dönem milletvekiliyim ve yeni arkadaşlara da yer vermemiz gerekir, siyasi olgunluk onu gerektirir, Başbakanımızdan biz onu öğrendik" diye konuştu.

AB Bakanı Bağış, sözlerini şöyle sürdürdü: "Eğer bir dahaki ramazana bu görevde olmazsak, şimdiden onlarla, hazır herkesi bir arada bulmuşken helalleşme fırsatını değerlendirmek istedim. Bu, bırakıyorum anlamına da gelmez, ben sonsuza kadar bu görevde kalacağım anlamına da gelmez. Siyasetin gereğidir. Bir de yarına hangimiz sağız, hangimiz değiliz, bilemeyiz. Ama hazır bütün çalışma arkadaşlarım bir aradayken helalleşmenin, kendilerinin kalbini kırdıysam onlardan özür dilemenin, onlardan ne kadar memnun olduğumu vurgulamanın, onlarla çalışmaktan ne kadar onur duyduğumu hatırlatmanın bir zararı olmaz diye düşünüyorum."

"Partim hangi görevi verirse en iyi şekilde yapmaya çalışırım"

Bağış, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nın gündeminde yer alıp almadığına ilişkin soruya, "AK Parti'de bir kural vardır. Bu partinin mensupları, bu hareketin ve davanın neferleri olarak Başbakanımızdan bir şey öğrendik. Bizim partimizde makamlara aday olunmaz, partinin ortak aklı istişarelerini tamamlar, kime hangi görevi verirse onu en iyi şekilde yapmaya çalışırız" yanıtını verdi.

Bugüne kadar kendisine verilen milletvekilliği, başbakanlık danışmanlığı, genel başkan yardımcılığı ve bakanlık görevlerini en iyi şekilde yerine getirmeye çalıştığını ifade eden Bağış, şöyle konuştu:

"Bundan sonra da partim bana nerede, hangi görevi verirse versin, onu en iyi şekilde yapmaya çalışırım. Aynı şey bütün arkadaşlar için geçerlidir. Bizler sadece içinde bulunduğumuz görev için iddialar sahibi olabiliriz ama başka bir görev için herhangi bir şekilde bir iddia sahibi olmamız bizim parti kültürümüze aykırıdır. Ama partimizin, bizim de katkımızın olacağı, istişare mekanizmalarından sonra ortak akıl bize başka bir görevi tevdi ederse, onu da yapmak için elimizden geleni ardımıza koymayız, en iyi şekilde o görevi yerine getirmeye çalışırız."

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS