8. Gün oyuncuları, konusu ve karakterleri duyuruldu (8. Gün oyuncu kadrosu)

8. Gün oyuncuları, konusu ve karakterleri duyuruldu (8. Gün oyuncu kadrosu)

8. Gün dizisi oyuncu kadrosu yeni projede hangi isimlerin bir araya geleceklerini gösterdi. Bahar karakterinin çevresinde gelişen önemli olayların aktarıldığı 8. Gün konusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Reytingde istenen sonuçların elde edilememesi ise projenin gidişatını merak konusu yaptı. İşte 8. Gün dizisi oyuncuları, konusu ve karakterleri ile ilgili tüm detaylar...

8. Gün konusu geçtiğimiz haftalarda yayıncı kuruluş ve yapımcı firma tarafından açıklanmıştı. Bir süredir ekrandan uzak kalan birçok ismi aynı projede buluşturan dizide yer alacak karakterler duygu dolu anların yaşanmasın neden olacak. İşte 8. Gün ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar…

8. GÜN OYUNCULARI


8. Gün Bahar kimdir? (Burcu Biricik)

4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya’nın Elmalı ilçesinde doğmuştur. Annesi ve babası o çok küçükken ayrıldı. Annesinin çalışması nedeni ile Burcu Biricik’i ve abisi anneannesi büyüttü. Henüz lisede oynarken katıldığı bir tiyatro festivalinde ödül aldı. Bunun üzerine oyunculukta kendini geliştirme kararı aldı.

Üniversite eğitimini İzmir Ege Üniversitesi’nin Arkeoloji bölümünde tamamladı. Üniversite eğitimi devam ederken Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda oyunculuk eğitimi aldı. Eğitimi sırasında Yaşlı Hanımın Ziyareti, Vazifemi Yaparım, İkinin Biri, Yedi Kocalı Hürmüz ve Gözlerimi Kapadım gibi birçok tiyatro oyununda oynadı.

2006 yılında henüz 17 yaşındayken güzellik yarışmasında 'Akdeniz Kraliçesi' seçildi. İlk televizyon rolünü ise 2007 yılında Show TV’de yayınlanan 'Maçolar' adlı dizide yan rol oynayarak adımını attı. 2011 yılında Kanal D’de yayınlanan 'Artiz Mektebi' adlı yarışmaya katılarak Alican Aytekin ile birlikte birinciliği paylaştı.

8. GÜN HAYATİ KARAKTERİ KİMDİR? (MUSA UZUNLAR)


Musa Uzunlar (d. 22 Nisan 1959, Antalya), aslen Niğde/Kemerhisar'lı oyuncu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden 1985 yılında mezun oldu ve Devlet Tiyatroları'da göreve başladı. Bursa, Ankara ve İstanbul Devlet Tiyatroları'nda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. Devlet Tiyatroları'ndaki yönetim görevlerinin yanı sıra Devlet Tiyatroları Spor Kulübü'nde ve Devlet Opera ve Balesi Çalışanları Vakfı TOBAV'da da yöneticilik yaptı. Devlet tiyatrolarında Bursa, Adana, Diyarbakır, Trabzon, Ankara ve İstanbul'da oyunlar yönetti. Ayrıca İzmit Şehir Tiyatrosu, Bakırköy Belediye Tiyatroları, Eskişehir Tiyatro Anadolu, Yeditepe Oyuncuları, Abdullah Şahin/Nokta Tiyatrosu, Tiyatro Ti, Ankara Maliye Tiyatrosu, Tiyatro Adam gibi topluluklarda ve Makedonya Üsküp Halklar Tiyatrosu ile Bulgaristan Rusçuk Devlet Tiyatrosu'da yönetmenlik yaptı.

8. GÜN OZAN KİMDİR? (BUĞRA GÜLSOY)


22 Şubat 1982 Ankara doğumlu olan Buğra Gülsoy, tiyatro, film ve dizi oyuncusu olup ilk, orta ve lise eğitimini Ankara’da tamamlamıştır. Buğra Gülsoy, ilk sahne deneyimini 13 yaşında yaşamıştır. Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin mimarlık bölümünden 2004 yılında mezun olan Buğra Gülsoy, Kıbrıs’ta bulunduğu süre içerisinde Kıbrıs Devlet Tiyatrosu’nda çeşitli oyunlarda rol almış, aynı zamanda kısa film yönetmenliği ve oyunculuk da yapmıştır.

8. GÜN ŞEHNAZ KİMDİR? ( CEYDA DÜVENCİ)


Bir bilim kadını... Ülkenin savaş uçaklarının yazılımını yapan bir kadın. Karakterin bilim kadını olmasını çok önemsiyorum. Çok genç yaşta aşık olmuş, hamile kalmış fakat bir sebeple aşık olduğu adamdan uzaklaşmış. Yine de bebeğini doğurmuş. Kızıyla birlikte büyümüş, mühendis olmuş, kalbini aşka kapatmış. Tamamen işine ve kızına odaklı yaşayan bir kadındır. Çok başarılı olmuş ama bu süreçte kızını ihmal etmiş. Çok iyi annelik yapamamış bence. Savaş uçakları yazılımını devlete teslim etmeye hazırlanırken bir aksilik oluyor ve hikaye orada başlıyor. Dizide yer alan diğer isimlerse şöyle;

Cem Davran


Yiğit Kirazcı, Hakan Kurtaş, Gökçe Yanardağ, Sermet Yeşil, Deniz Karaoğlu ve Orhan Güner.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS