Açık Öğretim Fakültesi sonuç sayfası: AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açık Öğretim Fakültesi sonuç sayfası: AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Açık Öğretim Fakültesi sonuç sayfasında, AÖF sonuçları ne zaman açıklanıyor? Anadolu Üniversitesi, sınav soru ve cevapları, resmi yan sitesi olan e-Kampüs sayfasında Pazartesi günü yayımladı. Dört yanlışın bir doğruyu götürme uygulamasından ötürü sorular 'net' üzerinden değerlendiriliyor. Sınavın ardından 4 gün geçti, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, yeni sistem ile sınava dair sonuçların ne zaman açıklanacağına dair açıklamada bulundu. İşte sınavların açıklanacağı tarihler arası...

13 Ocak 2018 tarihinde başlayan AÖF sınavları, 14 Ocak 2018 tarihinde sona erdi. Açık Öğretim Fakültesi sınava dair açıklamalarda bulundu. Sınavlar iki oturumda yapıldı. Sabahki oturumda sınavlar saat 09:30’ta başladı, öğleden sonraki oturumda sınavlar 14:30’ta gerçekleşti. 15 Ocak 2018 Pazartesi günü, Anadolu Üniversitesi’nin e-Kampüs sayfasında sınav soruları yayınlandı.


SORU VE CEVAPLAR


Sınav soruları ve cevapları görmek için TIKLAYINIZ. Anadolu Üniversitesi’nin geçen sene uyguladığı dört yanlış bir doğruyu götürme uygulaması devam etmekte olup, net üzerinden puanlar değerlendirilecektir.


SINAVLAR FAKÜLTE TARAFINDAN NASIL DEĞERLENDİRİLİYOR?


Tüm sınavlar çoktan seçmeli test şeklinde hazırlanmakta ve bilgisayar ortamında değerlendirilmektedir. Bu sınavlarda öğrencilerin, derslerin her birinden ayrı ayrı başarılı olmaları gerekmektedir.


SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?


Resmi sonuç takvimi fakülte tarafından kullanılmıyor. Geçen sene Anadolu Üniversitesi Rektörü, sonuçların 10 gün içerisinde açıklanacağını duyurmuştu. 13 ve 14 Ocak’ta gerçekleşen sınavlara dair sonuçlar en geç 24 Ocak 2018 Çarşamba günü açıklanması bekleniliyor.2018 SINAV TARİHLERİ NE ZAMAN?


Bahar dönemi ara sınavı 14 Nisan 2018’te başlıyor, 15 Nisan 2018 tarihinde sona eriyor. Bahar dönemi final sınavı 2 Haziran 2018’te başlıyor, 3 Haziran 2018 tarihinde sona eriyor. Yeni sınav sistemi olan ‘Üç ders sınavı’ ise 21 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak.


ÜÇ DERS SINAVINA GİRMEK İÇİN YAPILMASI GEREKEN NEDİR?


1.    Kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda tüm dersleri almış ve en fazla üç dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler "Üç Ders Sınavı"na girebilir .


2.    Öğrencinin, güz ve bahar dönemlerinde toplamda en fazla üç başarısız dersi varsa ve bu derslere ilgili öğretim yılı dönemlerinde kayıt yaptırmışsa “Üç Ders Sınavı”na girebilir.


3.    Lisans öğrenimini sürdürürken önlisans mezunu olmak isteyen ancak ilk 4 yarıyıldan başarısız dersi bulunan öğrenci, "Üç Ders Sınavı"na giremez .


4.    (DZ) ve/veya  (YZ) harf  notu alan öğrenci, "Üç Ders Sınavı"na giremez.


5.    Staj uygulamasına tabi olan öğrenci, yukarıda belirtilen koşulları sağlaması durumunda "Üç Ders Sınavı"na girebilir.


6.    Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma ve benzeri uygulamalı dersler) için "Üç Ders Sınavı" hakkı tanınmaz.


7.    "Üç Ders Sınavı" notu, dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, sınav uygulanan her bir ders için dönem içi notları ile "Üç Ders Sınavı" notunun yüzdelik oranları dikkate alınarak belirlenir .


8.    Öğrencinin başarı notları; "Üç Ders Sınav" sonucu esas alınarak hesaplanır. Öğrencinin harf notları; "Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Öğrenci Değerlendirme Sistemi Esasları"na göre, ilgili dönemin dönem sonu sınavı harf notu aralıkları kullanılarak belirlenir.


9.    Her ne sebeple olursa olsun "Üç Ders Sınavı"na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.


10.  Türkiye Programları ve Yurt Dışı Programları için "Üç Ders Sınavı"; Fakülte Yönetim Kurulu Kararıyla belirlenen tarihte ve sınav  merkezlerinde gerçekleştirilir .


11.  Türkiye Programlarına kayıtlı bulunan ve halen cezaevinde/tutukevinde olup "Üç Ders Sınavı"na girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılır.


12.  Üç ders sınavı, 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü saat 14.00’de, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.


13.  Türkiye’de üç ders sınavının yapılacağı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Konya, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa büroları 22 Temmuz 2017 Cumartesi günü 10.00 – 15.00 saatleri arasında açık olacaktır.


14.  Üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 22-23 Haziran 2017tarihlerinde TC kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10-19 (10 Hat) nolu Açıköğretim Etkileşim Merkezini arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.


15.  Büro otomasyonunda ve öğrenci sayfasında üç ders sınavı ile ilgili “Üç Ders Sınavı” arayüzü 22-23 Haziran 2017 tarihlerinde açılacaktır. Öğrencilerin sınava girecekleri sınav merkezleri görülmekte olup sınav merkezi değişikliği isteyen öğrencilerin değişiklikleri bu sayfadan yapılabilecektir. Bu linke sadece en fazla üç dersten sınav hakkı olan öğrenciler yüklenmiştir. Sınav hakkı olmayan öğrenciler için bu link, uyarı vermektedir. Bu linkten yapılacak sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır. Ayrıca, büro otomasyonu “Bilgi Değişikliği” linkinden yapılan sınav merkezi değişiklikleri, üç ders sınavı sınav merkezini etkilemeyecektir.


16.  Üç ders sınavı için sınava giriş belgeleri http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir. 

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS