hourSON DAKİKA
left-arrowright-arrow
weather
İstanbul
down-arrowup-arrow

  Azmi Karamahmutoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İBB başkan adayı Azmi Karamahmutoğlu önceki görevleri!

  Azmi Karamahmutoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli İBB başkan adayı Azmi Karamahmutoğlu önceki görevleri
  expand

  Zafer Partisi’nin Zafer Partisi'nin yerel seçimde İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı belli oldu. Ümit Özdağ, eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu’nun İBB başkan adayı olduğunu açıkladı. Bu gelişmenin ardından Zafer Partisi İBB adayı Azmi Karamahmutoğlu vatandaşlar tarafından araştırılan isimler arasında yer aldı. Peki, Azmi Karamahmutoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte, Azmi Karamahmutoğlu'nun hayatı ve siyasi kariyeri...

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Türkiye'nin beklediği 31 Mart yerel seçimleri için hazırlıklar tüm hızıyla sürerken bir yandan da adaylar açıklanmaya devam ediyor. Azmi Karamahmutoğlu'nun hayatı ile ilgili detaylar Ümit Özdağ'ın açıklaması sonrası merak edildi. Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) başkan adayının Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Azmi Karamahmutoğlu olduğunu açıkladı. Karara ilişkin resmi açıklamanın ise önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. 

  Azmi Karamahmutoğlu kimdir, kaç yaşında, nereli İBB başkan adayı Azmi Karamahmutoğlu önceki görevleriAZMİ KARAMAHMUTOĞLU KİMDİR?

  Azmi Karamahmutoğlu, 1958 yılında Erzurum'un Oltu ilçesinde dünyaya geldi. Eğitim hayatına Erzurum'da başlayan Karamahmutoğlu, lisans eğitimi için Ankara'ya yerleşti. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden mezun oldu. Azmi Karamahmutoğlu, Alparslan Türkeş'in göreve atadığı son Ülkü Ocakları Genel Başkanıdır. 1996 yılında dönemin MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş tarafından Ülkü Ocakları Genel Başkanı olarak siyaset hayatına atıldı. Karamahmutoğlu, daha sonra 1997'de görevini Mustafa Hakan Ünser'e bıraktı.

  Haberin Devamıadv-arrow
  Haberin Devamıadv-arrow

  Bir dönem KKTC'de Ülkü Ocakları'nın teşkilatlanma çalışmalarına yönelik çalışmalar da başlatan Azmi Karamahmutoğlu, 1991 yılında MHP'den Ankara Milletvekili seçildi. 1995 yılında MHP Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Ardından 1999 yılında ikinci kez MHP'nin Ankara Milletvekili olarak TBMM'de görev aldı. 2002 yılında MHP çatısı altından ayrılan Azmi Karamahmutoğlu, siyasi kariyerine Zafer Partisi'nin çatısı altında devam ediyor.

   

   

  Sıradaki Haberadv-arrow
  Sıradaki Haberadv-arrow