Batuhan Piatti kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Batuhan Piatti kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Kanal D’nin yeni yarışması Chef’s Arena’da mutfağın patronu olan Batuhan Piatti aşçılık alanında önemli bir kariyere sahip. Peki, kendisine has tavrı ile dikkatleri üzerine çeken Batuhan Piatti kimdir, kaç yaşında ve nereli?

Tam adı ile Batuhan Piatti Zeynioğlu kariyeri boyunca oldukça önemli görevlerde yer aldı. Dünya ve Türk mutfağına hakim olan usta şef büyük firmaların mutfaklarını yönetti. İşte Batuhan Piatti’nin hayatı ve kariyerinde yer alan detaylar…


BATUHAN PIATTI KİMDİR?


28 yıldır hem Türkiye’de hem de yurt dışında mutfak ve restoranları yöneten ünlü şef Batuhan Piatti. 1975 yılında doğmuştur. Babası Türk olan Batuhan Piatti Zeynioğlu’nun hayatının yarısı Türkiye de yarısı İtalya’da geçmiştir. Batuhan Piatti Zeynioğlu, İtalya’da Turizm ve Gastronomi eğitimi gördü. Aynı zamanda annesi de meşhur bir şef olduğu için ondanda eğitim almıştır.


Batuhan Piatti Milano’daki Four Seasons otelinde başladı işe. İtalya’nın Capri Adası’nda, Kanarya Adaları’nda Las Palmas’ta ve Venezüella’da bir süre çalıştı. 29 yaşına kadar İtalya’da kaldı sonrasında Türkiye’ye dönüp ve evlenip çocuk sahibi olunca Türkiye’de yaşama kararı aldı. Show TV’de yayınlanan Master Chef programında yarışmacılara karşı kullandığı sert üslubuyla dikkat çekmişti. Yeni programı Chefs Arena’da patron olarak mutfağı ve restoranı yönetecek.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
 
LG
MD
SM
XS