Cemal Enginyurt kimdir? Cemal Enginyurt nereli ve kaç yaşında?

Cemal Enginyurt kimdir? Cemal Enginyurt nereli ve kaç yaşında?

Cemal Enginyurt ismi son günlerde sosyal medyada en çok konuşulan isimler arasında ilk sıralarda yer alıyor. İsminin geçtiği tartışmalar sonrası kamuoyunda “Cemal Enginyurt kimdir?” ve “Cemal Enginyurt kaç yaşında?” sorularının cevabı merakla araştırılıyor. İşte, Ankara kulislerinde son günlerde ismi sıklıkla anılan Cemal Enginyurt ile ilgili merak edilen detaylar…

Cemal Enginyurt kimdir? Ankara kulislerinde ismi son günlerde en çok konuşulan isimlerden biri olan ünlü siyasetçi ile ilgili yer alan haberler sonrası kamuoyunda bu sorunun cevabı merakla araştırılıyor. Peki, Cemal Enginyurt kimdir? Kaç yaşında ve nereli? İşte, merak edilen soruların cevabı…


CEMAL ENGİNYURT KİMDİR?


Cemal Enginyurt , 9 Nisan 1965, Ordu, Türk gazeteci, siyasetçi ve eski milletvekili. 9 Nisan 1965 yılında Ordu'nun Dedeli Köyünde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu'da tamamladı. Üniversite öğrenimini Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümünde yaptı. Henüz Lise 1 öğrencisi iken 12 Eylül 1980 darbesiyle 3 yıl hapiste kaldı. 1986 yılında Ordu Bizim Ocak temsilciliğini kurarak,12 Eylül sonrası İlk Ülkü Ocakları faaliyetini başlattı. 1991 yılında MÇP İl sekreteri olarak başladığı parti yöneticiliği,1993 yılında MHP MYK üyesi, 1994 yılında MHP Ordu il başkanı seçildi. Aynı yıl MHP'den Ordu Belediye başkan adayı,1995 seçimlerinde MHP Ordu 1.sıra milletvekili adayı oldu.


1997 yılında MHP Ordu İl başkanlığına tekrar seçildi, 1999 yılında MHP 1.sıra milletvekili adayı olarak girdiği seçimden Ordu milletvekili olarak, MHP'nin Ordu ilinde seçilen ilk milletvekili oldu. 2012 yılında MHP Ordu İl Başkanlığı görevine tekrar seçildi. Bu görevi 2014 yılına kadar sürdürdü. 2014 yerel seçimlerinde MHP'den Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı oldu. Fakat seçilemedi. Haziran 2015 genel seçimlerinde MHP'den Ordu 1.sıra milletvekili adayı oldu fakat seçilemedi.


24 Haziran 2018 Genel Seçimleri Milliyetçi Hareket Partisi 27. Dönem Milletvekili adayı olan ve seçimi kazanan Enginyurt, MHP Ordu milletvekili olmuştur.

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS