Diriliş Ertuğrul yeni sezon ilk bölüm sonrasında 123. bölüm fragmanı yayınlandı!

Diriliş Ertuğrul yeni sezon ilk bölüm sonrasında 123. bölüm fragmanı yayınlandı!

Diriliş Ertuğrul yeni bölüm fragmanı Moğollar ile uğraşmaya devam eden Ertuğrul Gazi ve alplerinin yeni bir çıkış yolu arayacaklarını gösterdi. Aldıkları yenilgi sonrasında toparlanmaya devam eden obadakiler ise Ertuğrul Bey’den gelecek direktifleri beklemeye başladı. Peki, gelecek hafta ekranda olacak Diriliş Ertuğrul 123. bölümde neler yaşanacak?

Diriliş Ertuğrul dizisi yeni sezon 2. Bölüm fragmanı projenin takipçilerinin beğenisine sunuldu. Ertuğrul Gazi ve alplerinin mücadelelerini devam ettirecekleri dizide beklenmedik gelişmeler yaşanacak. İşte Diriliş Ertuğrul yeni bölüm tanıtım videosu ve gelecek hafta yaşanacaklar…

DİRİLİŞ ERTUĞRUL FRAGMAN VİDEOSU

DİRİLİ ERTUĞRUL YENİ SEZON İLK BÖLÜM ÖZETİ

Ertuğrul Bey’in öncülüğündeki Kayılar, yeni yurtları Söğüt’e yerleşeli on yıl olmuş; geçen bu on yıllık sürede Selçuklu Devleti, Kösedağ Savaşı’nda Moğollar’a yenilmiş ve devlet Moğol tahakkümü altına girmiştir. Fakat Ertuğrul, her şeye rağmen Söğüt’ü ihya etmiş, buradaki müslim ve gayrimüslim ahalinin güvenini kazanmıştır. Diğer taraftan oğullarını da bizzat kendisi büyütüp yetiştirmiştir.

Ertuğrul’un Söğüt’teki gücü, Moğolları rahatsız eder. Moğollar, tahakküm altına aldıkları Selçuklu vezirleri aracılığıyla Ertuğrul’un gücünü kırmak için harekete geçer. Bu zamana kadar Söğüt’te vergileri toplayan Ertuğrul iken, bundan sonra vergileri toplamakla başka bir oba vazifelendirilir. Ayrıca bu obaya Söğüt’te yurt verilir. Bu obanın beyi, kızını casusluk faaliyetleri için önden Söğüt’e gönderir ve kızın yolu Osman vasıtasıyla Ertuğrul ile kesişir. Bundan sonra Ertuğrul ile bu kız ve obası arasında büyük olaylar baş gösterir.

Diğer taraftan geçen yıllar içinde, Söğüt’ün Türkler tarafından ihya edilmesini kabullenemeyen ve Söğüt’ü Ertuğrul’un elinden almak isteyen gizli bir örgüt ortaya çıkar. Bu örgütün lideri, farklı bir kılıkta Ertuğrul Bey’in en yakınlarına kadar sızmayı başarmıştır. Adamlarını da farklı kimliklerle Söğüt’ün her tarafına yerleştirmiştir. Ertuğrul Bey’in gücünün daha fazla yükselmesini istemeyen bu örgüt, her koldan gizli faaliyetlerle Ertuğrul’a saldırmaya başlar.

Bir tarafta devletin tahakküm altında olması, bir tarafta Moğol baskıları, bir tarafta da bunları fırsat bilen gizli örgütün Söğüt’ü Türklerden almak için harekete geçmesi, Ertuğrul’u büyük bir kıskacın içine sokacaktır. Ertuğrul, tüm bu çetin şartlar altında obasını ve evlatlarını bu tehlikelerden koruyabilecek midir? Bu büyük cenderede Ertuğrul’un en büyük destekçileri kimler olacaktır? Devletin tahakküm altına girmesi ve gücünü kaybetmiş olması, Ertuğrul’u hangi gayeye yönlendirecektir?

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS