Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama başvuruları bugün sona erecek

  1. Ajanda
Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama başvuruları bugün sona erecek
Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama başvuruları bugün sona erecek

Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama sınavı için başvurular bugün tamamlanacak. 2017'nin son günlerinde başlayan başvuru işlemlerinin bugün sona erecek olmasından dolayı adayların işlemlerini tamamlamaları gerekiyor. Başvuru sonuçlarının ardından adaylar sözlü sınava girecekler ve buna göre değerlendirilecekler.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı süreci devam ediyor. Müezzin-kayyım kadrosuna alım yapmaya hazırlanan kurum, toplamda 50 personel istihdam edecek. Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama sınavı duyurusu hem kurumun internet sitesinden hem de Devlet Personel Başkanlığı internet sitesinden adaylarla paylaşıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan yapılan duyuruda, "Başkanlığımız taşra teşkilatında münhal bulunan müezzin-kayyım kadrolarına; 2016 yılı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınarak her bir grup için tabloda belirtilen boş kadro sayısının üç (3) katına kadar çağrılacak aday arasından sözlü sınav sonucu başarı sırasına göre “Müezzin- Kayyım” alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

Başvuru şartları belli oldu

1. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

2. Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 5 inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3. İmam hatip lisesi mezunu veya üstü dini öğrenim düzeyine sahip olmak,

4. Lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP124; ön lisans mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP123; imam-hatip lisesi mezunları için 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP122 puan türünden en az 50 (elli) puan almış olmak,

5. Hafız olmak,

6. Halen Başkanlığımız teşkilatında kadrolu veya sözleşmeli olarak çalışıyor olmamak,

7. Müezzin-kayyımlık yapmaya mani bir engeli bulunmamak.

Başvurular ne kadar sürecek?

Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama sınavı için başvuru işlemleri 29 Aralık 2017'de başladı. Adaylar 15 Ocak 2018 tarihi saat 16.30'a kadar başvuru yapabilecekler. Adaylar Diyanet İşleri Başkanlığı'nın kurumsal internet adresinde (https://dibbys.diyanet.gov.tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) bulunan e-başvuru programı aracılığı ile 2017 Yılı Açıktan Atama Sınavı (Müezzin-kayyım) e-başvuru formunu doldurduktan sonra başvurularını onaylatmak üzere istenen belgelerle birlikte herhangi bir il müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

Başvuru için gereken belgeler belli oldu

1. T.C. kimlik numaralı kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı veya pasaport),

2. Mezuniyet durumunu gösterir diploma veya mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi), Adayların, başvuru yaptıkları kontenjan grubuna ilişkin KPSS mezuniyet durumlarını gösterir öğrenim belgelerinin tümünü başvuru esnasında ibraz etmeleri gerekmektedir. Adayların, ibraz ettikleri belgelerle sahip oldukları puan türlerine ait (Lisans mezunları için KPSSP124; Önlisans mezunları için KPSSP123; İmam-hatip Lisesi mezunları için KPSSP122) KPSS mezuniyetlerinin aynı olması gerekmektedir.

3. Hafızlık belgesi,

4. Adayın; sabıka kaydı ve başvuru yapılan unvanda görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına ilişkin yazılı beyanı,

Başvuruları onaylayan personele gerekli belgeleri ibraz edemeyen adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Belgeler, kontrol edildikten sonra adaylara iade edilecektir. Yazılı beyan istenen hususlar tek bir dilekçe/metinde yer alacaktır. Belgeler, atanmaya hak kazanan adaylar tarafından atama sürecinde ilgili birime teslim
edilecektir.

Sınav tarihi başvuruların sonunda belirlenecek

Diyanet İşleri Başkanlığı açıktan atama sınavı Ankara'da yapılacaktır. Yapılacak sözlü sınav tarihi, başvuruların tamamlanmasının ardından yapılacak gerekli hazırlıkların ardından kurumun internet sitesinde ve aynı sitedeki İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü sayfasından ilan edilecektir.

{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS